RU

“П’яні покатушки містом”: чи можуть притягнути до відповідальності водія електросамоката

Читать на русском

Читать на русском
“П’яні покатушки містом”: чи можуть притягнути до відповідальності водія електросамоката
Водії електросамокатів також мають дотримуватися правил дорожнього руху

В Україні самокати та моноколеса вважаються транспортними засобами. Про це йдеться у законі України №2956-IX. Втім, судова практика немає єдиної позиції щодо притягнення таких водіїв до адміністративної відповідальності за п’яну їзду. 

Про це повідомив департамент правового забезпечення Дніпровської міськради, — пише Інформатор. У дописі наводяться дві точки зору. 

Позиція №1

Влітку 2023 року п’яний чоловік їхав на електросамокаті у столиці по Харківському шосе. Його зупинили патрульні. В крові громадянина було 3,21% проміле алкоголю. На нього склали протокол за статтею 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння). 

В цьому випадку суд вказав, що позбавлений можливості об’єктивно розглянути справу та належно оцінити матеріали, щоб прийняти законне та обґрунтоване рішення. Оскільки громадянин керував не механічною автівкою, тому не зрозуміло, як він мав виконувати вимоги про заборону їздити у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. 

Позиція №2

У Києві на бульварі Тараса Шевченка чоловік на електросамокаті збив дівчину. Постраждала отримала тілесні ушкодження. А в крові громадянина виявили 0,90% проміле алкоголю. На винуватця ДТП склали два протоколи: за статтями 124 (порушення ПДР, що спричинило пошкодження транспортного засобу) та 130 КУпАП.

Суддя зазначив, що у розумінні статті №1187 Цивільного кодексу електросамокати та інші подібні засоби є джерелом підвищеної небезпеки. За умови, що він здійснював рух за допомогою електричного двигуна, як й механічний транспортний засіб. Так, суд вбачив в діях чоловіка порушення вимог пунктів 2.3б, 2.9а, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, що передбачає адміністративну відповідальність за статтею 124 та 1 частиною статті 130 КУпАП. Вина водія, за висновками суду, є доведеною та підтверджується матеріалами справи.

Будь ласка, дотримуйтесь правил дорожнього руху та не сідайте за кермом п'яними. Навіть, якщо ви їздите на електросамокаті, іншому двоколісному, або ж навіть одноколісному транспортному засобі. Будьте обережні. 

Нагадаємо, скільки доведеться заплатити водіям за паркування на пішохідних переходах. Також читайте, що у Дніпрі дороги перетворилися на суцільні затори. Писали ми й про те, які альтернативні маршрути пропонують водіям через ремонт трамвайного переїзду у центрі Дніпра.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.