2 вересня розпочнеться навчальний рік. Щоб дитину зарахували у дитсадок чи школу, вона має пройти медогляд і отримати так звану “Довідку форма №086/о”. В ній вказується інформація про отримання щеплень.
Інфекційна хвороба не пошириться, якщо 95% дітей в колективі щеплені. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Перед дитсадком
Ті малюки, яких планують віддати в дитячий садок, мають бути щеплені проти десяти хвороб: туберкульозу, гепатиту В (3 дози), кору, епідемічного паротиту, краснухи, кашлюку, дифтерії, правця (4 дози), поліомієліту (4 дози) та гемофільної інфекції (3 дози).
Перед школою
Дитина в 6 років має отримати другу дозу проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, п’яту дозу — проти поліомієліту та проти дифтерії і правця. У 14 років – шосте щеплення проти поліомієліту, а в 16 – щеплення проти дифтерії та правця.
Де вакцинуватись
Щоб вакцинувати дитину, треба записатись на прийом до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписали декларацію, чи звернутись до найближчого закладу охорони здоров’я. Уся вакцинація за Календарем є безоплатною. Обов’язково розкажіть лікарю про наявність у дитини алергічних реакцій або реакцій на попередні щеплення. Після огляду дитини лікарем отримайте направлення на щеплення і вакцинуйтеся.
Якщо дитина своєчасно не отримала щеплення за віком
Необхідно звернутись до педіатра або сімейного лікаря. Він огляне дитину та складе індивідуальний графік щеплення з урахування віку дитини та отриманих попередніх щеплень.
Вакцинація та війна
Якщо ви втратили зв’язок з вашим сімейним лікарем через війну або з інших причин, то для отримання щеплень зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я.
Нагадаємо, раніше ми писали, де у Дніпропетровській області можна отримати безкоштовну психологічну допомогу. Також читайте, що в Україні заборонили продаж цигарок та е-сигарет з ароматизаторами. Крім цього, Інформатор повідомляв, чи можуть українці безкоштовно здавати аналізи в приватних лабораторіях.