З 1 квітня для придбання рецептурних препаратів додали цифровий інструмент – е-рецепт. Багато людей подумали, що без нього вони не зможуть купити ніякі ліки. В результаті 31 березня під аптеками Дніпра були величезні черги. Але причин для такого ажіотажу немає, бо насправді мало що змінилось. За електронним рецептом будуть продавати ті медикаменти, які і раніше відносились до рецептурних.
Крім цього, більшість препаратів, на які потрібні рецепти, можуть продаватися без них на період воєнного стану. Таку постанову Кабмін прийняв у травні 2022 року. Інформатор вирішив перевірити, чи продадуть нам рецептурні ліки, якщо ми не маємо ані паперового, ані електронного рецепта.
Для нашого експерименту ми об’їздили 10 аптек різних мереж. Ми намагались купити “Фуросемід” та “Німесил”. Результати наводимо нижче.
Аптека "Малина", “1 соціальна аптека”, аптека “Мед-сервіс”. Не було ані “Фуросеміду”, ані “Німесилу”. Фармацевти кажуть, що покупці розібрали їх 31 березня.
"Аптека нц", аптека "Не болей", аптека "Руан", "Аптека оптових цін", аптека "Шара", аптека "7Я+", "Аптека24". Нам продали "Фуросемід" в кожній з цих аптек, але "Німесилу" в наявності не було ніде. Нам пропонували лише його аналоги.
В Державному реєстрі лікарських засобів України вказано, що дані препарати мають відпускатись за рецептом. Ніхто з провізорів в нас його не попросив. Тож причин для хвилювання немає.
Нагадаємо, раніше ми писали, що сайти liki24 та tabletkiUA "лягли". Писали ми й про те, що Дніпропетровська область переходить на е-лікарняні. Також читайте, що голова ДніпроОВА Сергій Лисак анонсував кадрові зміни через те, що у лікарні брали гроші за безкоштовні ліки.