RU

Першотравенськ у Дніпропетровській області збираються перейменувати: куди надсилати варіанти

Читать на русском

Читать на русском
Першотравенськ у Дніпропетровській області збираються перейменувати: куди надсилати варіанти
Першотравенську планують дати нову назву

Місто Першотравенськ збираються перейменувати. Воно знаходиться у переліку населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики. Органи місцевого самоврядування мають до 27 січня 2024 року проконсультуватись з громадськістю та подати варіанти назв до Верховної Ради.

Свої пропозиції мешканці можуть надати до 14 січня. Їх приймають за наступною адресою: Першотравенськ, вулиця Шкільна, 20 (виконавчий комітет міської ради). Також можна надіслати емейл на електронну адресу info@pershrada.dp.gov.ua. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Першотравенської міської ради.

Що кажуть в Українському інституті національної пам’яті

В Українському інституті національної пам’яті зазначають, що назва міста “вшановує” 1 травня як Міжнародний день солідарності трудящих.  

“Після встановлення радянської влади яскравий приклад масової радянської ідеологічної топонімічної номінації, спрямованої на глорифікацію пролетаріату як гегемона класової боротьби, рушійної сили Жовтневого перевороту 1917 р. та майбутньої «світової революції»”, – зазначають в Інституті національної пам’яті.

Нагадаємо, раніше ми писали, що думають дніпряни про перейменування Катеринославського бульвару. Також читайте, що у Новомосковську депутати не прийняли рішення про перейменування міста. Повідомляв Інформатор й про те, що у Дніпрі перейменували 53 вулиці та провулки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.