“Поки складно орієнтуватись містом”: що думать дніпряни про перейменування Катеринославського бульвару

“Поки складно орієнтуватись містом”: що думать дніпряни про перейменування Катеринославського бульвару
Чи до вподоби містянам нова назва Катеринославського бульвару?

У середині грудня на сесії міськради Дніпра ухвалили рішення щодо перейменування Катеринославського бульвару. Ім'я вулиці присвоїли на честь німецького міста-побратима - Кельна. Воно з перших днів повномасштабної війни допомагає Дніпру боротися з російською агресією.

Чи подобається місцевим нова назва та що думають про перейменування? Інформатор вирішив запитати у дніпрян.

“Дуже гарна назва. Якщо ми прагнемо бути в Європі, то й вулиці наші повинні звучати по-європейськи, а не як, вибачте, старий совок. Тому нова назва - класна, хоча поки й складно орієнтуватись містом”, - каже пані.

 

Проте думки серед дніпрян розділилися. Деякі містяни скептично ставляться до перейменування топонімів під час війни.

“Навіщо зараз щось перейменовувати, витрачати шалені гроші на це. Краще кошти зараз виділити на захист та оборону”, - наголосив один з опитаних.

Більшість дніпрян підтримують думку, що нова назва є складною у вимові. Але це гідний спосіб висловити подяку німецькому місту-побратиму Кельну.

Кельнський бульвар

Цей бульвар є однією з найкоротших вулиць Дніпра. Її протяжність - 160 метрів і вона з'єднує проспект Дмитра Яворницького та вулицю Шевченка. Бульвар створили у 2004 році, виокремивши частину з Виконкомівської вулиці, і назвали на честь старої назви міста - Катеринослава. Це ім'я вулиця носила 19 років. У грудні 2023 року Катеринославський бульвар міськрада Дніпра перейменувала на Кельнський.

Раніше ми писали, що у Дніпропетровській області перейменували два села. Інформатор повідомляв й про те, що у Дніпрі перейменували Музей АТО. Також читайте, що у Дніпрі перейменували оперний театр та академію музики.

Світлана Пархомук

Відео: Антон Гордієнко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube