RU

Пішов з життя головний художник Музею АТО у Дніпрі Віктор Гукайло

Читать на русском

Читать на русском
Пішов з життя головний художник Музею АТО у Дніпрі Віктор Гукайло
Помер український живописець Віктор Гукайло

Пішов з життя український живописець, ілюстратор, графік, сценограф та дизайнер Віктор Гукайло. Він був головним художником двох дніпровських музеїв – Музею АТО та музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”. Йому було 75 років.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію музею АТО

Митець надавав перевагу нестандартним образним рішенням. У своїх картинах художник використовував мову знаків і символів, які викликають у глядача безліч асоціацій. Інсталяція Донецького аеропорту, дорога як філософський шлях, дороговкази – все це є ключовими символами експозиції музею АТО, яку створив Віктор Гукайло. 

Як зазначається на сайті центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, художник співпрацьовував  із видавництвами «Веселка», «Довіра», «Дніпро», «Радянська школа» і «Вища школа». Брав участь в оформленні журналів «Малятко» і «Барвінок».

Роботи митця зберігаються в Національному Художньому Музеї України (Київ), Бердянському художньому музеї (Запорізька область), Ізмаїльській картинній галереї (Одеська область), у приватних колекціях.

Редакція висловлює свої співчуття рідним та близьким.

Нагадаємо, раніше ми писали про смерть народного артиста України Володимира Гаркуші. Також читайте про смерть письменника-детективника та журналіста Віктора Проніна. Крім цього, Інформатор повідомляв про смерть видатного дніпровського вченого-гастроентеролога Юрія Філіпова.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.