RU

Податок на "зайві" квадратні метри: скільки доведеться платити власникам квартир та будинків у 2024 році

Читать на русском

Читать на русском
Податок на "зайві" квадратні метри: скільки доведеться платити власникам квартир та будинків у 2024 році
Українці, площа житла яких більша за встановлений ліміт, мають сплачувати податок на житлову нерухомість

Власники житла, площа якого перевищує встановлений ліміт, сплачують податок на житлову нерухомість. Для квартир пільгова площа складає 60 квадратних метрів. Для приватних будинків – 120 квадратних метрів, а для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – 180 квадратних метрів.

Розмір податку залежить від мінімальної заробітньої плати. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Скільки доведеться платити у 2024 році

Ставка податку буде розраховуватись від розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня 2023 року (6700 гривень). Вона становитиме максимум 100,5 гривні за кожен “зайвий” метр. Наприклад, власнику квартири на 90 квадратних метрів доведеться заплатити максимум 3015 гривень за “зайві” 30 квадратів (30 квадратних метрів × 100,5 гривні = 3015 гривень). А якщо людина має будинок на 125 квадратних метрів, то вона буде платити всього за 5 квадратних метрів, тобто 502,5 гривні (5 квадратних метрів × 100,5 гривні = 502,5 гривні).

Коли треба сплачувати

Податок нараховується за попередній рік. Платіжки від Державної фіскальної служби мають надійти до 1 липня 2024 року. Сплати суму треба впродовж 60 днів з моменту отримання квитанції. 

Що буде, якщо не сплатити

Невчасна сплата карається штрафом (10% від суми податкового боргу за прострочку до 30 днів, якщо понад місяць, то 20%). Система автоматично рахує пеню за несплату. Вона залежить від суми боргу, кількості прострочених днів та інших чинників. Якщо фізична особа-підприємець має податковий борг, її можуть позбавити свідоцтва платника єдиного податку.

Хто має право не платити

Від податку звільняються люди, які мають нерухомість, що: 

  • розташована на території, де ведуться чи велися активні бойові дії;
  • розташована на тимчасово окупованій території;
  • непридатна для проживання у зв’язку з війною.

Нагадаємо, раніше ми писали, чому українцям вирішили знов відключати світло, газ та воду. Також читайте, як у Дніпрі та області за 2023 рік змінилась вартість квартир та оренди житла. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Україні попри війну зростають комунальні тарифи.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.