Понад сторічна історія: що відомо про пішохідний міст на Монастирський острів у Дніпрі

Понад сторічна історія: що відомо про пішохідний міст на Монастирський острів у Дніпрі
Інформатор зібрав історичні факти про пішохідний міст на Монастирський острів

У Дніпрі перекрили сходи, які ведуть на пішохідний міст на Монастирський острів. Ще у 2016 році міський голова Дніпра Борис Філатов казав, що переправа є аварійною. У 2019 році мер заявив, що її треба закрити.

Інформатор вирішив навести деякі історичні факти про міст. 

На сайті shukach зазначається, що міст возвели у 1954 році на місці колишнього гужового мосту. Стару переправу побудували ще у 1914 році, вона була зруйнована під час війни.

На фото видно опори
На фото видно опори

Блогер Артем Костюк у лютому 2019 року наводив дещо інші дати. За його інформацією, основну частину опор звели у 1916 році, а сам міст – у 1955-ому. І, зважаючи на масивність опор, на них повинно було лягати зовсім інше навантаження. На місці пішохідного мав бути трамвайний міст.

Дух часу
Дух часу

"За початковим проєктом сусідній Мерефо-Херсонський міст мав бути повністю металевим та двоярусним. Верхній ярус призначався для руху потягів, нижній – для трамваїв і як раз на місці пішоходного мосту мав бути з'їзд для трамвая. Правду кажучи, я не можу уявити, як би цей з'їзд виглядав в підсумку і проєктів я теж не бачив", – написав Артем у своєму Telegram-каналі

Тут також можна розгледіти опори
Тут також можна розгледіти опори

У статті на сайті shukach за 2013 рік розказується про плачевний стан переправи. Так, при будівництві набережної та укладці колектора верх четвертої опори змістився в бік Дніпра на 28 сантиметрів. Опорні частини арочного прольоту зрушились з тумби, виникла загроза обвалення прольоту. Тоді на опорі зробили додаткові тумби та змонтували металеві тяги.

Видно ресторан "Маяк"
Видно ресторан "Маяк"

Ще одна проблема – це традиція містян вішати на перила мосту замки. Так робили наречені на знак вічного кохання. Через це росло навантаження на огорожу.

Історія
Історія

Головний інженер КП “Дніпроавтоміст” Олег Антонов вважав, що через це перила на сходових маршах, які побудували у 2007 році, могли впасти. Хвилював його і стан прогонових будов.

“Є ще один нюанс: прогонові будови мосту були завезені з Німеччини, де експлуатувались, вони вживані. У нас ці прольоти – понад 50 років, а який їх реальний вік, скільки вони ще можуть прослужити, залишається лише гадати”, – цитує автор у публікації за 2013 рік Олега Антонова.

Колись міст був червоним
Колись міст був червоним

Нагадаємо, раніше ми писали, яку переправу планують звести замість пішохідного мосту на Монастирський острів. Також читайте, що у Дніпрі на Монастирському острові чоловік поранив знайомого ножем у груди. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі на Монастирському острові помітили зміїне кубло.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube