29 липня у Дніпропетровській області рішенням військової адміністрації перейменували 292 об’єкти. Не виключенням став і Дніпро. В місті змінили назви вулиць, парків, проспектів, скверів, мостів та навіть районів. Перейменували вулицю 152-ї дивізії, яка звільняла Дніпро під час Другої Світової, парк Гагаріна, вулицю Короленка, Фабра, яку декомунізували в 2015 році, Амурський міст, АНД-район, парк 40-річчя визволення Дніпропетровська, Володі Дубініна тощо.
Проте у суспільстві виникли дискусії щодо доцільності нових адрес. Долучився до них і мер Дніпра Борис Філатов. Він заявив, що “деякі речі не належать до історії територіальної громади і скидаються на антиісторизм”. Прокоментував нові адреси й історик з Дніпра Валентин Старостін. Про це повідомляє Інформатор.
За словами Старостіна, дискусія щодо перейменувань в Дніпра зайшла в глухий кут. І все зводиться до “зрада/перемога”, однак місто, на думку історика, чомусь не оцінюється учасником цих дебатів.
“Почнемо все ж зі списку. Список ідеологічно потужний. Мабуть, ідеологічно він найбільш потужний із всіх рішень про перейменування міських вулиць, які приймалися за весь час існування міста в усі його історичні періоди”, — зазначив історик.
Старостін вказав, що новий перелік адрес формувався просто - глорифікація української історії, включенням максимальної кількості імен видатних українців без полутонів. Однак при цьому проігнорувалася їх зв’язка з вулицями, провулком, тупиком та проїздом. І кожному об'єкту надалася індивідуальна, і не ув'язана з іншими, назва.
“Провулки бувають різні, але за визначенням, це таки провулки, і підходити до їх назв треба обережно, бо замість перемоги може трапитись зрада. Для прикладу наведу провулок Шахтинський, який перейменовано на провулок Остапа Вересая. Провулок розташований трохи збоку Самарівки, має десяток будинків, затиснутих між промзоною та лінією залізниці. По інших перейменованих провулках кожен може пройтись самостійно і спробувати поєднати їх гучними іменами, які їм надали”, — прокоментував ситуацію з новими вулицями Старостін.
Для прикладу історик навів ще декілька прикладів поєднання перейменованих вулиць до географії місцевості. На його думку, затверджений список потребує доопрацювання.
Нагадаємо, що мер Дніпра Філатов про перейменування парку Гагаріна, Амурського мосту та сотень вулиць. Ще повідомляли, що змінилися назви для парку Гагаріна, вулиць Короленка, Фабра. Також читайте, що Дніпропетровська область стала лідером за темпами перейменування топонімів.