Підполковник медичної служби Збройних сил України, заслужений лікар України Євген Герасименко, добровольцем полетів на Азовсталь, де в бункері "Желєзяка" провів близько 300 хірургічних операцій. Згодом - потрапив до колонії в Оленівці.
Два місяці тому медик повернувся з російського полону, - пише Інформатор із посиланням на Суспільне Дніпро.
До Маріуполя військовий хірург разом із колегами діставалися вертольотами. прибувши на місце вони висадились та завантажили поранених, яких потрібно було доправити до лікарні. На жаль, це був останній рейс - один з гелікоптерів збили на зворотньому шляху - загинули і евакуйовані бійці, і екіпаж.
Медики ж дісталися бункеру "Желєзяка" де приступили до роботи в умовах постійних ворожих обстрілів.
"У нас не було можливості стерилізувати інструментарій. Підготовлювати стерильні матеріали і все таке інше. Звичайно, операційні сестри обробляли антисептиками цей хірургічний інструментарій. З перев'язувального матеріала тільки були бинти, пов'язки, які навіть не можна сказати, що вони "умовно стерильні", - розповідає Герасименко.
Особливо чоловікові запам'ятався день, коли відбувався прорив підрозділів "Азова" з правого берега Маріуполя на "Азовсталь". Операція розпочалася увечері, а вже вночі почали надходити поранені українські воїни. За добу медики прийняли 104 поранених.
"Десь протягом 36 чи 38 годин ми взагалі від операційного стола не відходили", - згадує медик.
Ворог зруйнував операційні приміщення, довелося перемістити столи і оперувати просто на очах поранених, яким вже надали допомогу.
А після припинення оборони Маріуполя був полон і колонія в Оленівці.
"Сама колонія була розрахована на утримання десь 800-1000 осіб. Нас там знаходилося на перших порах 2 600 чоловік. Уявіть собі ці умови, коли полонені знаходяться, лежать на підлозі в коридорах, в туалетах, в усіх закутках де тільки можна. Там пройти просто неможливо було", - розповідає підполковник.
В Оленівці було близько 600 поранених. Тож, українські медики не полишили свою роботу і в полоні: робили перев'язки, давали протизапальні, антибактеріальні засоби, але, звісно ж, умов для спеціалізованої допомоги там не було.
А в ніч проти 29 липня росіяни влаштували вибух у приміщенні де перебували полонені бійці Азову. Барак Євгена Герасименка знаходився неподалік. Чоловік бачив, як окупанти підготувалися до теракту.
"Звільнили цей ангар. Потім десь ще 2 дні заносилися ці двоярусні ліжка, постільна білизна. А числа 25-26 туди переселили азовців 196 чоловік", - пригадує хірург.
Герасименка та інших Захисників обміняли і повернули додому 20-го вересня. Зараз військовий хірург відновлюється, але збирається повернутися на передову і там використовувати свій досвід для порятунку наших Героїв.
Раніше ми писали про те, що у Дніпрі 26-річний нацгвардієць із Маріуполя розповів про життя в облозі. Також ми повідомляли, що військовий із Дніпра розповів про запеклі бої у Лимані, Бахмуті та Рубіжному.