RU

Радять зачинити вікна: до Дніпра та області прийшла пилова хмара з Сахари

Читать на русском

Читать на русском
Радять зачинити вікна: до Дніпра та області прийшла пилова хмара з Сахари
До Дніпропетровської області прийшла хмара пилу з Сахари

У Дніпропетровській області спостерігається пилова хмара. Вона прийшла з пустелі Сахара. Подібне явище востаннє траплялось у 2018 році. 

За словами начальника регіонального центру з гідрометеорології Василя Гринчака, пилова хмара прийшла разом з хвилею тепла з Середземномор'я. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Суспільне”.

Це явище спостерігалось 31 березня у західних регіонах країни, 1 квітня воно поширилося на більшість областей України.

"Крім аномально високих температур, які прийшли до нас, захопило цей пил із Сахари. Там, на Сахарі, відбувається піщана буря, його піднімає в атмосферу і потоком переносить на значні відстані. Небо буде тьмяним, рекомендую зачиняти вікна, тому що пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, людей похилого віку, дітей", – розповів він.

Метеоролог зазначив, що 2 квітня в атмосфері все ще є невеликі залишки піску. Проте напрямок потоку повітряних мас вночі зміниться. Пісок з Сахари переміститься на північ. Тому 3 квітня пилової хмари в регіоні вже не буде.

Сімейна лікарка Олена Кондратенко радить обмежити перебування на вулиці під час пилової хмари. 

Якщо буде пилу багато на вулиці, або обмежитись з виходами, або виходити в масці, закривати вікна. Таке буває, у нас степ, бувають і наші пилові бурі”, – відмітила лікарка.

Укргідрометцентр написав, що найближчої ночі пил буде переміщуватись в бік росії. Станом на 12:08 над Україною переважали південні повітряні потоки, що переносять пустельний пил.

2 квітня в атмосфері все ще є невеликі залишки піску
2 квітня в атмосфері все ще є невеликі залишки піску

Нагадаємо, раніше Інформатор дізнавався, як реагують дніпряни на перехід на літній час. Також дивіться, як виглядає оновлений сквер на Гладкова у Дніпрі. Писали ми й про те, що у Дніпрі у парку Зелений Гай з'явився майданчик для тренування собак

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.