RU

"Розбавляють" киснем та змінює колір: експерти розвінчали популярні міфи про газ

Читать на русском

Читать на русском
"Розбавляють" киснем та змінює колір: експерти розвінчали популярні міфи про газ
Розвінчання популярних міфів про газ

Навколо теми газу існує чимало міфів. Один із чи не найпопулярніших стосується “повітря в трубах”. Свою позицію люди аргументують тим, що начебто плита не гріє, довго закипає чайник або полум’я взагалі змінило колір на жовтий чи червоний. 

Журналісті зібрали популярні міфи пов’язані з газом і розвінчали їх. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Дніпропетровську філію “Газмережі”

Чи справді газ розбавляють повітрям?

Насправді суміш газу та повітря вибухонебезпечна, і від такого поєднання труби б просто розірвало з середини. Однак в газ додають речовину одорант. Сам газ від природи немає запаху і завдяки одорантам можна одразу зрозуміти, що стався витік газу. 

Приготування їжі на газовій плиті
Приготування їжі на газовій плиті

Чому газ не горить блакитним полум’ям і довше гріє?

Причин, чому ваша плита почала погано гріти чайник, або змінився колір полум’я з-під конфорки, може бути декілька. Найпопулярнішими є:

  • брак кисню чи підвищення вологість в приміщенні;
  • забруднення газового обладнання;
  • недостатній тиск у газопроводі. 

Для потрібного горіння в приміщенні має бути відповідний рівень кисню. Тому під час використання плити радять відкривати вікна. Таким чином в приміщенні з’являться потрібна кількість кисню для горіння, а зайві вуглекислий газ та волога виходять з приміщення. 

Якщо на вашій плиті раптом полум’я змінило колір з синього на жовтий або червоний, то це пов’язано з недостатньою кількістю кисню в приміщенні. Відповідно газ погано гріє і довше кип’ятить воду. Схожі причини можуть виникати через забрудненість плити. Наприклад, шматочки їжі могли попасти в пальник чи інжектор, і заблокувати виток газу. Тому потрібно раз на 3 роки проводити чистку плити та 1 раз на рік газовий котел. 

Недостатній тиск також може бути причиною того, що плита погано гріє воду. У такому випадку лічильник не рахувати додаткові куби газу. Якщо тиск у газопроводі постійно низький, це бути сигналом витоку газу. Тому зайвий раз не зволікайте та не наражайте себе на небезпеку. 

Нагадаємо, що у квітні у Дніпрі десятки будинків залишаться без газу.  Окрім того, читайте, як мешканцям Дніпра перенести газовий лічильник на вулицю. Розповідали ми й про те, хто з дніпрян отримає «треті» платіжки за газ. Сплатити раз на 3-5 років доведеться від 57 до 1891 гривні. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.