Розмова із Зеленським посприяла: Україна перемогла Словаччину на Євро-2024

У другому турі групового етапу Євро-2024 збірна України здобула перемогу над Словаччиною

У п’ятницю, 21 червня, футбольна збірна України зіграла матч другого туру групи «Е» на Євро-2024. Команда Сергія Реброва змогла здолати збірну Словаччини у непростому матчі у Дюссельдорфі. Хоча «синьо-жовті» пропустили першими, та змогли забити 2 голи у відповідь.

Словаки повели у рахунку вже на 17-й хвилині - після ауту й подачі Гарасліна Шранц виграв боротьбу в Зінченка та влучно пробив головою. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на Українську асоціацію футболу.

Відігратися Україна змогла на початку другого тайму. Можливо, допомогло те, що перед грою футболісти збірною по відеозв’язку поспілкувалися з Президентом України Володимиром Зеленським.

«Я хочу побажати вам перемоги. Ви — зіркова збірна, а не збірна зірок. Коли ви б’єтеся на полі, як справжні воїни, ми всі на вас розраховуємо. Очікуємо на сьогоднішню битву, тому що кожна ваша перемога на полі наближає нашу головну перемогу, яка точно буде. Ми тримаємо за вас кулаки й хочемо, щоб ви сьогодні перемогли», - казав Зеленський перед грою.

Тож настанова спрацювала. На 54-й хвилині українці зрівняли рахунок. Мудрик розігнав контратаку, у другій фазі якої Зінченко виконав пас до штрафного, а Шапаренко замкнув у дотик. Вирішальний гол наші футболісти забили на 80-й хвилині – відзначився Яремчук. Тож «синьо-жовті» здобули першу перемогу на турнірі із рахунком 2:1.

Словаччина 1:2 Україна

Голи: Шранц (17) — Шапаренко (54), Яремчук (80);

Словаччина: Дубравка, Пекарик, Вавро, Шкріняр (к), Ганцко (Оберт, 67), Куцка, Лоботка, Дуда (Бенеш, 60), Шранц (Савер, 86), Боженик (Стрелец, 60), Гараслін (Суслов, 67);

Україна: Трубін, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Зінченко, Шапаренко (Таловєров, 90+2), Бражко (Сидорчук, 85), Судаков, Ярмоленко (к) (Зубков, 67), Довбик (Яремчук, 67), Мудрик (Маліновський, 85).

Головний тренер національної збірної України Сергій Ребров прокоментував перемогу над Словаччиною. Він зазначив, шо «синьо-жовті» заслужили на перемогу.

«Я дуже радий за гравців. Не можу сказати, що ми дуже погано зіграли проти Румунії. Ми поступилися в певних важливих компонентах, але я не можу сказати, що це була інша команда. Сьогодні ми показали інший дух і заслужили перемогу. Ми заробили три очки, тепер треба зосередитися на наступній грі, але це була дуже важлива перемога для нашої країни, для наших бійців, уболівальників. Упевнений, сьогодні вони пишаються футболістами. Я вдячний усім гравцям, які вийшли на поле сьогодні, вони заслужили цю перемогу. Тепер важливо відновитися до наступного матчу.

Під час перерви я не кричав на футболістів. Звісно, ми припустилися певних помилок при пропущеному голі. Нам потрібно було відреагувати в другому таймі. На жаль, ми недостатньо високо пресингували. Ми розуміли, що в цьому криється наш шанс. Я сказав підопічним не хвилюватися за рахунок і йти вперед, показувати свій максимум. Я радий, що вони це зробили.

Щодо тактики, то ми боролися за три очки. На жаль, сьогодні в першому таймі ми не дуже добре пресингували. Нашим планом було створювати більше шансів, відправляти більше м’ячів до штрафного. Ми забили другий гол завдяки пасу вперед. Євро — швидкоплинний турнір, тому треба швидко реагувати. Думаю, ми добре відреагували після першої гри. Ми створювали більше шансів, бо показали більше бажання щодо їхнього створення. Тож не лише контроль м’яча важливий — не знаю, яким він був сьогодні. Футбол — це про рахунок, про те, скільки шансів ти створюєш», - розповів Ребров.

За словами наставника, коли він зайшов у роздягальню, то побачив, футболісти не могли навіть святкувати перемогу, адже віддали усі сили на полі. Вже у суботу національна команда розпочне підготовку до гри проти Бельгії.

Турнірне становище та що далі

Таким чином Румунія, Україна та Словаччина мають по 3 очки у групі "Е" на Євро-2024, Бельгія - "нуль". Проте Румунія та Бельгія ще не зіграли свій матч другого туру.

Група "Е" - турнірне положення

У групі "Е" Євро-2024 після матчу зі Словаччиною національна збірна України зіграє ще один раз:

• середа, 26 червня, 19:00, Штутгарт, «Арена Штутгарт», Україна — Бельгія.

З шести груп у стадію плей-оф потраплять напряму по дві кращі команди, а також чотири найкращі збірні, які посядуть треті місця у групах. Далі - матчі на виліт починаючи з 1/8 фіналу.

Раніше ми писали, що у СК «Дніпро-1» обирають гравця сезону та кращий гол. Окрім того, «Дніпро-1» отримав суперника у Лізі Конференцій. Також розповідали, що півзахисник СК «Дніпро-1» Олексій Гуцуляк перейшов у «Полісся»