RU

Рятувальники розповіли, як діяти під час землетрусу

Читать на русском

Читать на русском
Рятувальники розповіли, як діяти під час землетрусу
ДСНС України розказала, як діяти під час землетрусу

6 лютого у Туреччині стався сильний землетрус. Він забрав тисячі життів. Поштовхи відчули в Сирії, Іраку, Лівані, на Кіпрі, в Грузії та Румунії.

Рятувальники розмістили пам’ятку про те, як діяти під час землетрусу. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Якщо під час землетрусу ви знаходитесь на 1-2 поверсі, то швидко залиште будинок і відійдіть від нього.  Якщо перебуваєте вище другого поверху і не можете вийти з будівлі, то треба негайно покинути кутові кімнати. Потрібно стати в отворі внутрішніх дверей або у куті кімнати (подалі від вікон і важких предметів), укритися під міцними столами, поблизу головних стін чи колон, закрити голову руками. Коли закінчиться перша серія поштовхів, слід залишити будинок, а якщо він цілий, то закрити водопровідні крани, відключити газ і електроенергію. 

Важливо не кидатись до сходів або ліфту. Вибігати з будинку треба швидко, але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки. Треба знаходитись подалі від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач. За можливості не користуйтесь автомобілем.

Якщо землетрус трапився, коли ви були за кермом, то зупиніться та відчиніть двері. Залишайтесь в машині до припинення коливань. Перевірте, чи немає поблизу постраждалих. Якщо ви їх помітите, то надайте їм домедичну допомогу та сповістить про них рятувальників та медиків.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи може в Україні статися землетрус. Також читайте, чи витримають землетрус українські будинки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.