RU

Чи встоять українські будинки в разі сильного землетрусу

Читать на русском

Читать на русском
Чи встоять українські будинки в разі сильного землетрусу
Чи варто хвилюватися українцям через землетрус

Українцям не варто турбуватися після жахливого землетрусу, який стався в Туреччині та Сирії. Нові будинки можуть витримати сейсмічні хвилі до семи балів. Проте старі будівлі, що вже руйнуються, можуть постраждати. 

Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на публікацію Інформатор Україна. 

“Всі нові будинки в Києві спокійно витримають сейсміку мінімум в 5 балів, а така інтенсивність землетрусу у нас малоймовірна. В Одесі нові будівлі витримають 7 балів, а у Львові - 6 , що теж навряд ми колись побачим”, - написав київський інженер та архітектор Дмитро Макагон.

 Чи можливий землетрус в Україні

Можливі ризики землетрусу в Україні проаналізував метеоролог Ігор Кібальчич. Його прогнози ґрунтувалися на огляді тектонічної карти Європи.

“Добре помітно, що більшість нашої країни розташована на стійкій Східно-Європейській платформі, яка сейсмічно пасивна, тобто умов для землетрусів немає”, — зазначає Кібальчич.

Втім, є винятки. За словами метеоролога, ймовірні землетруси можуть бути на Кримському півострові та на гірському хребті Карпат. Особливо зона Вранча в Румунії. У зазначених регіонах геологічні умови складніші. Через це можливі підземні поштовхи магнітудою приблизно від 5 до 7,5. 

“Хорошим прикладом є Кримський землетрус поблизу Ялти у червні та вересні 1927 року, магнітудою 6 – 6,7”, — нагадав Кібальчич. 

Площа, на яку поширюються сейсмічні хвилі, безпосередньо залежить від глибини залягання вогнища сейсмічних рухів. Чим він глибший, то на більшій території відчуватимуться коливання. Тому, за словами метеоролога, в таких країнах як Туреччина, Сирія та інші повторюваність землетрусів з магнітудою 5 балів буде значно меншою, ніж у країнах Середземномор'я і Малої Азії, де існує складна система трансформних розломів.

Землетрус у Туреччині

6 лютого у Туреччині стався надзвичайно сильний землетрус. Поштовхи також відчули в Сирії, Іраку, Лівані, на Кіпрі, в Грузії та Румунії. Перший землетрус магнітудою 7,8 стався о 04:17 за місцевим часом у понеділок, 6 лютого, епіцентр був на глибині 17,9 км поблизу міста Газіантеп на південному сході Туреччини. За ним було понад 40 афтершоків. Потім приблизно о 13:30 за місцевим часом стався другий землетрус магнітудою 7,5. Його епіцентр був у районі Ельбістан у південно-східному турецькому регіоні Кахраманмараш.

Станом на ранок 8 лютого відомо про понад  9 500 жертв. Також є постраждалі та загиблі у Сирії. Зазначимо, що дані постійно оновлюються. 

Нагадаємо, що в Україні розробили уроки з мінної небезпеки для дітей. Десятки тисяч постраждалих від землетрусу в Туреччині. Чи може трагедія статися в Україні — читайте тут. Також читайте коментар футбольного клубу з Дніпра, який знаходиться у Туреччині під час трагедії. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.