RU

Що чекає на військовозобов'язаних чоловіків, які отримали повістку та не прийшли у військкомат

Читать на русском

Читать на русском
Що чекає на військовозобов'язаних чоловіків, які отримали повістку та не прийшли у військкомат
Відповідальність може бути як адміністративною, так і кримінальною

Юристи розповіли про те, що чекає на військовозобов’язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку. До таких порушень відносяться неявка до військкомату за повісткою або ж зміна місця проживання без повідомлення. У найгіршому випадку можна опинитися за ґратами.

За даними юристів, за порушення правил військового обліку передбачена стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Такого роду відповідальність настає, коли громадянин порушив зобов’язання перед законом щодо військового обліку.

Зокрема, це стосується наступних ситуацій: 

  • чоловік не прибув до військкомату після отримання повістки без поважних причин. Мова йде про виклик навіть для уточнення даних чи проходження медкомісії;
  • потенційний призовник не повідомив до комісії про зміну місця проживання, облікових даних тощо. 

У такому випадку під час особливого періоду, до якого входить і воєнний стан, військовозобов’язаним можуть призначити штраф за подібні порушення. Його розмір складає від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень). Рішення має прийняти керівник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Під час воєнного стану можуть бути прийняті й інші заходи покарання. При належному врученні повістки та неявці призовника це можуть класифікувати як ухилення від мобілізації. У такому випадку можна провести у тюрмі від 3 до 5 років. 

«До того ж якщо ж військовозобов’язаний не перебуває на військовому обліку та ухиляється від нього, то після першого попередження від керівника ТЦК та СП може настати кримінальна відповідальність за статтею 337 Кримінального кодексу. Законодавство не визначає форму відповідного попередження. У такому разі штраф буде від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 - 8500 гривень). Замість штрафу суд може призначити виправні роботи до одного року», – уточнили в Юридичній сотні.

Нагадаємо, раніше ми писали про нові правила військового обліку. Також читайте, як відрізнити блогера здорової людини від блогера-ІПСОшника і до чого тут повістки. Писали ми й про те, хто не підлягає призову.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.