Що робити, якщо працівники ТЦК силоміць забирають вас у військкомат: поради та права

Що робити, якщо працівники ТЦК силоміць забирають вас у військкомат: поради та права
Що робити, якщо вас силоміць забирають до ТЦК

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Під час проведення мобілізації працівники ТЦК мають право вимагати пред'явити у військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ. Втім, вони не можуть силоміць доставляти людину у військкомат.

Про це повідомляє інформатор з посиланням на пост Департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

“Якщо під час перевірки документів військкоми виявили, що громадянин перебуває в розшуку - йому приходили повістки і він мав бути мобілізований, то вони можуть викликати Національну поліцію, яка уповноважена затримувати людей. Тоді правоохоронці на законній підставі можуть забрати людину у ТЦК та СП. В інших випадках силоміць доставляти громадянина у військкомат незаконно”, - йдеться у повідомленні.

Що робити, якщо представники ТЦК діють неправомірно?

  • Мати при собі документи: заздалегідь підготуйте документи та копії, які підтверджують ваше право на відстрочку або звільнення від призову.
  • Контакти адвоката: підготуйте номери телефонів адвоката або організацій, які можуть надати консультації та допомогу у випадку порушення ваших прав.
  • Інструкції для близьких:проінструктуйте близьких про те, що робити у випадку вашого затримання.

Що робити, якщо вас силоміць намагаються доставити в ТЦК?

  • Зберігайте спокій: не чиніть опору.
  • Записуйте події: намагайтеся записати все на відео – це може стати доказом порушення ваших прав.
  • Запам’ятовуйте імена: зверніть увагу на імена та посади працівників, які вас забирають – це може бути важливим під час оскарження їхніх дій.
  • Телефонуйте адвокату: зателефонуйте до адвоката або зв’яжіться з правозахисними організаціями.
  • Не підписуйте документи: у разі примусу підписати будь-які документи, відмовтеся робити це без попередньої консультації з адвокатом.

“Завжди можна подати заяву у поліцію, якщо ви стали жертвою насильницьких дій з боку працівників ТЦК. Також, якщо ваші права були порушені, ви можете подати скаргу до суду або відповідних органів. За необхідності, можна залучити адвоката, щоб він допоміг скласти скаргу та супроводжувати процес”, - резюмують у пості.

Нагадаємо, що у Дніпрі пропонували за гроші зламати кінцівки ухилянтам. Раніше ми писали, що прикордонники під час спроби втечі затримали 23 чоловіків. Серед них були мешканці Дніпропетровської області. Також читайте, що у Кривому Розі очільник районного ТЦК заробляв на “ухилянтах”

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube