Що таке безсульфатний шампунь і кому він потрібен

Що таке безсульфатний шампунь і кому він потрібен
Користь і шкода безсульфатних шампунів, а також кому вони потрібні

Останніми роками реальним трендом у промисловості краси став безсульфатний шампунь. Виробники таких засобів заявляють, що їхня продукція забезпечує дбайливе очищення та збереження здоров'я волосся та шкіри голови. Щоб зрозуміти, навіщо потрібен безсульфатний шампунь і чи підійде він вам, потрібно розібратися, що входить до складу таких продуктів і які функції вони виконують.

Що таке безсульфатний шампунь?

Безсульфатний шампунь - це засіб, у складі якого немає таких компонентів, як Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS) або Ammonium Laureth Sulfate (ALES). Це сульфати - миючі інгредієнти, що відповідають за рясне утворення піни та видалення бруду та себуму (шкірного жиру). Незважаючи на ефективність сульфатів при очищенні шкіри голови, ці речовини можуть бути досить агресивними, викликати сухість, подразнення шкіри та пошкодження волосся.

Основна користь безсульфатного шампуню полягає у використанні м'яких компонентів, що очищають - кокоглюкозиду, лаурил глюкозиду, лаурета сульфосукцинату. Звучить складно, але суть інгредієнтів одна: вони легко очищають волосся та шкіру, не порушуючи природний баланс. Це натуральні компоненти, що отримуються з рослинних джерел - цукру та кокосової олії.

Як зрозуміти, що це безсульфатний шампунь?

Переконатись у тому, що обраний засіб відноситься до категорії безсульфатних, досить просто. Для цього слід уважно вивчити його склад. Якщо на етикетці не вказано таких інгредієнтів, як SLS, SLES, ALS або ALES, можете бути впевнені: шампунь не містить сульфатів.

При цьому у складі повинні бути м'які очищувачі - Sodium Cocoyl Glutamate, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate. Багато виробників додатково позначають свій продукт маркуванням Sulfate Free.

Безсульфатні шампуні: користь та шкода

Щоб зрозуміти, чи підійде такий засіб для догляду за волоссям саме вам, рекомендуємо звернути увагу на переваги безсульфатного шампуню. У тому числі:

  • волосся та шкіра голови м'яко очищаються без порушення природного ліпідного балансу;
  • локони не пересушуються та зберігають вологу завдяки відсутності агресивних компонентів у складі;
  • засіб допомагає довше зберігати яскравість і насиченість кольору фарбованого волосся;
  • люди з чутливою шкірою голови часто відзначають зменшення подразнення та сверблячки;
  • шампунь рідко викликають алергію через відсутність у складі агресивних хімікатів;
  • використання полегшує укладання, зменшує «пухнастість» волосся, роблячи його більш м'яким і блискучим;
  • багато засобів містять натуральні компоненти, які додатково доглядають шевелюру, надаючи їй м'якість.

Якщо говорити про шкоду безсульфатних шампунів, підтвердити негативний вплив на стан волосся не можна. Однак у деяких випадках продукти без сульфатів можуть бути просто неефективними.

Насамперед це стосується власниць густого волосся, схильного до жирності. Так як такі засоби піняться значно менше, вони можуть гірше очищати шкіру від забруднень і не давати бажаного відчуття свіжості. Через це виникає потреба в більш частому миття голови.

Кому потрібний безсульфатний шампунь?

Основна користь безсульфатного шампуню полягає у використанні м'яких компонентів, що очищають
Основна користь безсульфатного шампуню полягає у використанні м'яких компонентів, що очищають

Розібравшись з тим, що таке безсульфатний шампунь, чим відрізняється від звичайного, можна легко зрозуміти, чи підійде такий засіб саме вам. Трихологи та б'юті-фахівці радять звернути увагу на цей продукт, якщо у вас:

  • чутлива шкіра голови - сульфати можуть провокувати подразнення, свербіж і лущення, а зменшити або повністю позбавитися симптомів допоможе правильно підібраний домашній догляд;
  • фарбоване волосся - безсульфатні шампуні допомагають довше зберігати яскравість і насиченість кольору;
  • схильність до сухості та ламкості - якісний м'який шампунь дає можливість довше зберігати вологу та запобігти подальшим пошкодженням;
  • кучеряве або хвилясте волосся - їх структура потребує додаткового зволоження.

На використанні безсульфатних миючих засобів часто наполягають перукарі, які виконують процедури холодного та гарячого відновлення волосся (ботокс, кератин, нанопластику). Такі шампуні продовжують ефект від салонного догляду, оскільки склад змивається з волосся набагато повільніше.

Висновок 

Що дає безсульфатний шампунь? Насамперед щадне очищення, що зберігає здоров'я волосся та шкіри голови. І на цьому виробники могли зупинитися, оскільки головне завдання шампуню — видалення забруднень, а не догляд.

Але сучасні бренди зробили крок далеко вперед. У каталозі інтернет-магазину Prostor ви знайдете безсульфатні шампуні та кондиціонери від відомих марок Dove та Tresemme. Кошти допоможуть зберегти яскравість фарбованого волосся, зменшити подразнення і наситити ваші локони.

Щоб підібрати оптимальний варіант для свого типу волосся, вивчіть опис продуктів у каталозі та ознайомтеся з відгуками інших користувачів. Отримати консультацію від фахівців можна в чаті онлайн або по телефону, а безкоштовна доставка в точку видачі Prostor дозволить заощадити на покупці.

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube