RU

Штраф, грати або конфіскація авто: в Україні по-новому перевірятимуть водіїв на алкоголь

Читать на русском

Читать на русском
Штраф, грати або конфіскація авто: в Україні по-новому перевірятимуть водіїв на алкоголь
В Україні жорсткіше перевірятимуть водіїв на алкоголь

В Україні змінили правила перевірки водіїв на алкоголь. Тепер вони проходитимуть огляд на місці зупинки їх автівки. При цьому поліцейські все фіксуватимуть на камеру. Нововведення зачепить й тих кермувальників, які можуть перебувати під дією лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. 

Таке рішення було прийнято під час нещодавнього засідання міністрів. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Тепер патрульні повинні фіксувати огляд за допомогою нагрудної камери під час зупинки машини. Після запис зможуть долучити до матеріалів справи або протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Якщо ж запис зробити неможливо, огляд, як і раніше, має проводитися у присутності двох свідків. Втім, при порушенні ПДР не завжди є можливість їх знайти. Тому поліцейських забезпечать спеціалізованим технічним обладнанням, яке дозволить фіксувати відеодокази за різних погодних умов та в будь-який час доби. 

Яке може бути покарання за водіння у стані алкогольного сп’яніння? 

В Україні встановлена норма вмісту алкоголю в крові водія — 0,2 проміле. Якщо цей рівень перевищений, то кермувальника можуть оштрафувати, позбавити водійських прав або посадити за ґрати. 

Зазначимо, що починаючи з 2023 рок, в Україні є кілька видів покарань за керування автівкою п’яним. Зокрема: 

  • за перше порушення — штраф у розмірі 17 тисяч гривень та вилучення водійського посвідчення на рік;
  • за друге порушення — штраф збільшується до 34 тисяч гривень, а права вилучаються на три роки;
  • за подвійне порушення протягом року — штраф у розмірі 51 тисяча гривень, 15 діб у в’язниці та позбавлення права керувати автівкою протягом 10 років. 

Нагадаємо, що в Україні хочуть дозволити водіям самостійно вчити теорію для іспиту. Також читайте, що у Дніпрі на Скоробогатова з’являться перші в місті “берлінські подушки”. Писали ми й про те, як водії Дніпра ставали "королями паркування"

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.