В Німеччині існує багато цікавих явищ та звичок німців, які українцям не зрозумілі. Наприклад, сирий фарш на сніданок або заборона на купальники в сауні.
Інформатор зібрав цікаві факти про німецькі закони, взаємини між людьми, їжу та багато іншого.
У Німеччині можна випити алкоголь і сісти за кермо. Але небагато — кількість алкоголю в крові не повинна перевищувати 0,3-0,5‰. Це близько одного келиха пива. Однак якщо водій-новачок або його вік складає до 21 року, то споживати алкоголь заборонено. Те ж саме стосується і водіїв автобусів.
Також тут дозволяється голим водити автомобіль оскільки він вважається приватною власністю. Але вже вийти з авто голим заборонено. За це доведеться заплатити штраф в розмірі 40 євро.
Багатьох водіїв зацікавили б німецькі автобани та швидкісні траси. Адже там можна кермувати автівкою без обмежень швидкості, а більшість доріг ледь не ідеальні.
Що може дійсно здивувати — в Німеччині заборонено одягати купальники в сауні. Це обґрунтовують тим, що синтетика при високій вологості виділяє шкідливі випаровування. Однак вже після 10 хвилин зазвичай помічаєш, що всі зайняті власними справами і ніхто не звертає на тебе уваги. А якщо таки зайти в купальнику або плавках, то на вас чекає зауваження. Іноді співробітники можуть взагалі попросити вийти.
Також існує закон, згідно з яким в Німеччині заборонено ображати інших. Покарання залежить від того, в якій ситуації використали образливі слова і що саме це за слова. Наприклад, якщо назвати людину “психом” або “чокнутим”, то можна отримати штраф в розмірі 250 євро. А якщо сказати “психлікарня по вас плаче”, то готуйтесь сплатити 1500 євро.
В Німеччині до того ж є непоганий вид заробітку — здача пляшок. До прикладу, за одну пластикову пляшку ви отримаєте 25 центів, тобто близько 10 гривень. А за скляну — 15 центів. Пункти здачі є в кожному супермаркеті. Потім за пляшки людина отримує чек з сумою, яку він може витратити в супермаркеті. Але можна також просто підійти на касу, надати чек — і вам дадуть ваші гроші.
У Німеччині заборонено жити без медичного страхування. Як правило, його вартість забирають одразу з податками під час нарахування заробітної плати. Біженцям, до речі, страхування також видають. Але його сплачує безпосередньо держава. І хоча вартість страхування немаленька — рівень медицини високий. І вам проведуть будь-яку операцію чи обслідування безкоштовно.
Найоригінальніша страва, яка дивує іноземців, — це сирий свинячий фарш, який називають “мет” або “хакепетер”. Його їдять, як правило, з хлібом та цибулею.
А головним напоєм Німеччини, звичайно ж, є пиво. Тут є навіть закон, згідно з яким пиво можна готувати лише з 4 інгредієнтів - води, хмелю, солоду та дріжджів. Він діє в державі з 1516 року, тобто понад 100 років. Також популярним є напій “радлер” — це суміш пива з лимонадом.
Раніше ми писали про те, як відрізняються ціни на продукти в Німеччині та Україні. Також читайте про безкоштовну операцію в Німеччині: українка поділилась власним досвідом. Пояснювали і те, як відновити втрачений або пошкоджений закордонний паспорт.
Дар'я Нещерет