В Україні відправляють повістки поштою. Кабмін дав три дні на те, щоб її забрати, якщо її не вручили особисто. Якщо цього не зробити, то доведеться платити “заочний штраф”(від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень). Постанова ТЦК при цьому буде вважатись виконавчим документом.
Тим, хто не заплатить штраф, загрожує примусове стягнення. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Видання “Судово-юридична газета” надіслало запит до Мінюсту. У міністерстві зазначили, що постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
Відповідно до законодавства, штраф треба сплатити не пізніше ніж через 15 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу. В разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
"Абзацом 1 частини 1 статті 48 Закону визначено, що звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред’явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби)", – пише видання.
При стягненні в першу чергу беруть до уваги кошти у національній та іноземній валютах (у тому числі на рахунках), а вже потім – інші цінності. Якщо їх немає або їх не вистачає, то стягнення поширюється і на інше майно.
Якщо майно знаходиться у спільній власності, то стягнення стосується лише його частки, яку визначає суд. Якщо вказана сума не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітньої плати (менш як 160 тисяч гривень), то стягнення не здійснюється стосовно єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якому воно розташоване. Тоді виконавець має вжити заходів для виконання рішення коштом іншого майна боржника.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Дніпропетровська область знаходиться в лідерах за кількістю випадків самовільного залишення військової частини. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Україні юнаків з 16 років будуть автоматично вносити до реєстру «Оберіг».Також читайте, що в Україні суди скасовують штрафи від ТЦК.