Домашні улюбленці, як і маленькі діти потребують турботи та догляду. Деякі господарі переконані, що годувати чотирилапих слід виключно сухим кормом. А інші — тими продуктами, якими харчується людина.
Інформатор вирішив розібратися у цьому питанні та звернувся за допомогою до ветеринарки Катерини Твердохліб. За її словами, чотирилапих дрібних порід краще годувати виробничими кормами до року. Великих же собак — до 1,5 та 2-х років. Так тваринки отримають збалансоване харчування та необхідні мікроелементи.
“Вигодовуючи безпосередньо хорошим виробничим кормом на початковому етапі, ви отримаєте здорового кота чи собаку. Перші роки життя є основними, базовими. І співвідношення кальцію та фосфору воно має бути у нормальному співвідношенні. Не повинно бути жодних стрибків. Раціон має бути збалансованим стабільно”, — розповіла Катерина.
Деякі люди полюбляють балувати своїх улюбленців “смачненьким” зі свого столу чи молочком та м’ясом. Але це не корисно для цуценят та кошенят. Оскільки вони не отримують необхідні мікроелементи — кальцій та фосфор.
“Ви повинні до раціону обов'язково включати вітаміни. Тому що, на жаль, цей стрибок елементів: сьогодні він отримав кальцій та фосфор, завтра недоотримав. Тобто погано всмоктується у кишківник тварини. Обов'язково у раціоні тварини під час зростання мають бути додані вітаміни”, — наголосила ветеринарна лікарка.
Найчастіше на сечокам’яну хворобу страждають коти. Усе через вживання малої кількості води. Цього можна уникнути, якщо годувати муркотика кормом преміумкласу та розставити по квартирі миски зі свіжою водою.
“Так сеча не буде концентруватися, випадати в осад та не буде застою. Так ви профілактуватимете сечокам'яну хворобу”, — розказала Катерина.
Якщо сечокам'яна хвороба утворилася вперше, то власник повинен контролювати сечовипускання свого улюбленця.
“Ви повинні контролювати кількість рідини, кількість рідини безпосередньо сечі. Скільки разів він ходить у туалет. Велика відповідальність лягає згодом на власника. Якщо ви нехтуватимете певними ось цими показниками: кількістю добової сечі, кількістю споживаної рідини, то на вас чекають рецидиви”, — акцентувала ветеринарка.
Перші дзвіночки, які вкажуть на проблему — невелика кількість сечі в лотку, вона буде темнішого кольору, котик може бути неспокійним та рідко ходити в туалет.
“Коли у кота безпосередньо йде затримка сечі, тобто утворилася пробка - сечокам'яна хвороба, такі коти стають більш апатичними. Або він може показувати те, що у нього болить. Він може кричати, він може навіть виявляти агресію, коли ви намагаєтеся погладити животик. Ще буває таке, що коти і собаки можуть пісяти не в належному місці - це теж перша ознака того, що кіт просить вашої допомоги і звертає вашу увагу”, — акцентувала лікарка.
Корми діляться на 3 види: економкласу, преміумклас, та суперпреміумклас. Проте економклас ветеринари давати не рекомендують. Тільки-но ви відкриєте пачку, відразу побачите гранули яскравого забарвлення: зеленого, червоного або жовтого кольору.
“Преміальний корм він ніколи не буде яскраво забарвлений. Коли ви перевертаєте пачку, преміальний корм і вище, у них на першому місці буде написано м'ясо. В економклас часто можуть бити кукурудзяні якісь качани і так далі. Тобто якийсь наповнювач по суті, який просто буфером буде лягати. Воно там у шлунку розбухне, кіт отримає наче насичення, начебто він наїсться, але при цьому поживності ніякої не буде”, — розповіла Катерина Твердохліб.
В економклас часто додають смакові добавки. Котам вони подобаються, але поживних речовин не отримують.
Перший дзвіночок - це кал. Він може бути поганим, може бути блювання, плюс погіршується якість вовни, кіт може набрати вагу.
“Краще вибирати корм хоча б преміумкласу. На ньому буде здорова та блискуча вовна. На ньому скорочується період лінки восени та навесні”, — поділилася Твердохліб.
У котів та собак повинен бути збалансований раціон. Якщо ви годуєте їх домашньою їжею, вона повинна бути, як для людини з гастритом або панкреатитом. Тобто нічого перченого, солоного, смаженого. Що ж стосується солодощів, то тварини також бувають діабетиками.
“Тому солодкі продукти для тварин категорично заборонені. Це просто шлях до того, що підшлункова залоза і є ймовірністю виникнення того ж цукрового діабету”, — акцентувала Катерина.
Раніше ми писали, де у Дніпрі знайти собі котика чи песика. Писали ми й про те, які тварини Дніпра потребують допомоги.
Відео: Владислав Степанов