“Таке розпорядження”: в IMI відреагували на те, що у Дніпрі під час засідання міськради журналістів не пустили в сесійну залу

“Таке розпорядження”: в IMI відреагували на те, що у Дніпрі під час засідання міськради журналістів не пустили в сесійну залу
Скандал на сесії міськради у Дніпрі: раніше до сесійної зали пускали лише операторів

19 лютого відбулось засідання міської ради Дніпра. Втім, у сесійну залу впустили лише журналістів та операторів КП “Дніпровська студія телебачення” (“Дніпро ТВ”). А ось представників інших медіа та активістів відправили на балкони, на які декілька місяців тому ще й встановили шумопоглинальні склопакети за майже 400 тисяч бюджетних коштів. 

Зазначимо, що раніше до сесійної зали пускали лише операторів, та й тільки на перші хвилини засідання. Згодом правила стали ще жорсткіше. Цього разу у сесійній залі перебували лише представники “Дніпро ТВ”. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію imi.org.ua

“Від початку повномасштабного вторгнення просто так зайти в будівлю міської ради неможливо, а в дні сесії – й поготів. Найперше треба заздалегідь надсилати запит щодо присутності на сесії (це обов’язкова умова і для ЗМІ, і для громади), під час сесій всі входи до будівлі закриваються (і центральний, і бічні), медійників та громадських активістів (тих, кого допустили до висвітлення сесії) на вході зустрічають представники департаменту забезпечення діяльності Дніпроміськради й заводять у будівлю міськради та ведуть на балкон.

На всьому шляху, на вулиці та в самій будівлі, стоять представники КП “Муніципальна варта”, утворюючи ніби живий коридор. А впродовж усієї сесії на балконі перебувають представники міськради, ніби наглядаючи за присутніми”, – розповіла шеф-редакторка Dnipro.media Ніка Єгорова.

Представниця ІМІ Катерина Лисюк звернулася до представниці пресслужби міськради Дніпра, щоб вона прокоментувала ситуацію щодо вибірковості доступу медіа до сесійної зали. Їй відповіли, що в сесійній залі знімали лише співробітники комунального медіа, тому що вони не заважали роботі голови та депутатському корпусу.

“Вона відповіла: “Таке розпорядження” на запитання, чому журналістів провели на балкон та не випускали до моменту, поки всі депутати не покинули будівлі міськради. А на запитання, хто давав таке розпорядження, сказала надсилати інформаційний запит. Тож представниця ІМІ надіслала інформаційний запит щодо ситуації та рішень, що призвели до цієї ситуації”, – йдеться у повідомленні. 

При цьому юрист ІМІ Володимир Зеленчук додав, що недопуск журналістів до відкритих засідань ради – перешкоджання їх законній професійній діяльності. Так, Дніпровська міська рада порушує Закон України “Про інформацію” та власний регламент. Оскільки вільний доступ представників медіа до пленарних засідань сесій місцевих рад гарантований статтею 25 Закону “Про інформації”, і відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску на відкриті заходи. 

“Отже, посадові особи Дніпровської міської ради, які відповідальні за організацію допуску журналістів до засідань ради, не лише неправомірно віддають перевагу одним акредитованим журналістам перед іншими, але й створюють перешкоди (звукоізоляційне скло) у проведенні звукозапису засідання журналістами, діяльність яких не фінансується самою радою. Подібні неправомірні обмеження, нехай лише “звукової” частини роботи журналіста, слід також вважати перешкоджанням законній професійній діяльності”, – зазначив юрист і додав, що оцінку таким діям посадових осіб міської ради має надати поліція та територіальна громада Дніпра.

Раніше ми писали, що у Дніпрі під час війни закупили 20 підземних сміттєвих баків за понад 6 мільйонів гривень. Писали ми й про те, що Дніпро витратить понад 350 мільйонів гривень на обслуговування вуличного освітлення у 2025 році. Також читайте, що у Дніпрі збираються витратити понад 60 мільйонів гривень на сонячні електростанції у школах.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube