20 березня на полігоні в Дніпропетровській області пройшли масштабні навчання для цивільних та військових. Організували вишкіл 1 механізований батальон 3 штурмової бригади та патріотична молодь ГО "Центурія".
Захід тривав майже весь день - на різних локаціях охочі могли навчитися правилам поводження зі зброєю, стрільбі, тактиці переміщення малими групами та медицині. Інструктори вишкілу - військовослужбовці з бойовим досвідом. Про це повідомляє Інформатор.
"Цивільний дуже швидко може стати військовим – це по-перше. По-друге, ви бачите, як багато здійснюється атак на цивільне населення, цивільні міста. Тому всім потрібно знати банальні навички з медицини, щоб не загинути після обстрілу", – сказав заступник командира 1 мехбату 3 ОШБ.
На заняттях з тактичної медицини учасники дізнались про дії при масивних крововтратах, застосування турнікета та тампонади; алгоритм дій при втраті свідомості та неефективному диханні; потренувались в евакуації поранених.
"Я завжди наполягав на тому, що знання домедичної допомоги - це необхідність. А зараз, коли ми живемо серед війни, українці мають зрозуміти: в будь-який момент від ваших дій може залежати життя. Навчайтесь, оновлюйте знання, носіть із собою аптечку і будьте готові", - розповів Олексій Турчак, інструктор та боєць 1 мехбату 3 ошб.
На вогневій підготовці кожен охочий міг потренуватися в стрільбі з автомату Калашнікова і перевірити свої результати на мішенях. До вогневого рубежу допускались учасники, які прослухали інструктаж з техніки безпеки та правил поводження зі зброєю, відпрацювали базові стійки і зрозуміли влаштування автомата.
Влад Калініченко, інструктор розповів: "Щодо вогневої підготовки - головне, щоб нас почули, зрозуміли і продовжили працювати над розвитком навичок та усуненням недоліків. В техніках стрільби не має дрібниць. Впливає кожна найменша помилка. Холості тренування - це база".
На тактиці учасникам прийшлось побігати, поповзати і навіть попадати. Інструктори показали, як безпечно і ефективно переміщуватись групами, вести вогневий бій та знаходити укриття.
"Я не мобілізувався з початку повномасштабного вторгнення, виконував свою роботу, волонтерив та донатив. Але війна триває, ми не знаємо, коли вона закінчиться. Люди, які зараз воюють, втомлюються та хворіють. Нам прийдеться їх замінити. Тому я хочу покращити свої навички та бути готовим стати на захист замість або поруч з тими, хто боронив нашу державу досі", - поділився учасник вишколу Владислав.
Бійці 1 механізованого батальону планують і в подальшому проводити подібні вишколи. За анонсами можна слідкувати у Telegram.
Фото: Максим Якушев, Стас Губкін