Співробітники ТЦК не можуть відбирати у військовозобов’язаного телефони. Проте, вони можуть обмежувати їхнє використання в самих приміщеннях РТЦК, оскільки це режимні об’єкти. Крім цього, громадян за порушення правил мобілізації можуть затримувати тільки на 3 години, але є виключення.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Заступниця начальника РТЦК та СП у Києві майор Лариса Козак розповіла про те, як саме має проходити утримання військовозобов’язаного у приміщеннях РТЦК. Так, в людини не мають права забирати засоби зв’язку, але заборонити використовувати їх в приміщенні – можуть.
Усе тому, що ці будівлі є режимними об’єктами, і навіть самі військові не можуть там вільно користуватися телефонами. Водночас, співробітники ТЦК зобов’язані організувати приміщення чи зони, де користуватися телефонами можна.
Крім цього, стандартне адміністративне затримання людини за порушення правил мобілізації може тривати тільки до 3 годин. Але ситуація змінюється, якщо під час доставки до РТЦК військовозобов’язаний чинив опір з використанням фізичної сили. У такому випадку тримати його можуть навіть 3 доби.
Окремо Лариса Козак додала, що поліція без співробітників ТЦК може проводити оповіщення військовозобов’язаних, але не мобілізувати їх. Водночас не варто плутати з випадками, коли фіксуються порушення правил військового обліку – у таких випадках поліція може доставити людини до РТЦК, де з ним працюватимуть уже військові.
Нагадаємо, які студенти та аспіранти в Україні можуть втратити відстрочку від мобілізації через “зловживання”. Також у Кам’янському жінки потрапили у скандал через ефір в TikTok про мобілізацію та ТЦК. Крім цього, група дніпрян намагалася втекти до Придністров’я: що відомо про нову схему втечі від мобілізації.