Тільки "безнал": в Україні можуть заборонити продаж тютюну і алкоголю за готівку

Тільки "безнал": в Україні можуть заборонити продаж тютюну і алкоголю за готівку
ОП зберігає план проведення податкової реформи, однак нові ставки податків можуть відрізнятися від попередньо анонсованих

Офіс президента пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. За даними посадовців частка нелегального обігу тютюнових виробів уже сягає 30%, алкогольних напоїв - ще більше. Введення електронного акцизу ускладнить життя виробникам та продавцям нелегальної продукції.

Замість допотопних акцизних марок планують запровадити QR-коди, просканувавши які кожен покупець зможе дізнатися де ця пачка чи пляшка була вироблена, на якому складі зберігалася, - повідомив під час брифінгу заступник керівника ОП Ростислав Шурма, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Таким чином навіть покупець зможе дізнатися чи сплачені податки за це товар, чи це просто “ліва” продукція. 

“Цей же ж акциз, в кінці кінців, платить споживач. Якщо є умовна вартість пачки сигарет у 70 грн, то ми розуміємо, що майже 50 з них це є акциз. Якщо зі споживача беруть ці 50 грн, але вони надходять не в бюджет, а йдуть в кишеню контрафактних виробників то, я думаю, у будь-якого громадянина буде надзвичайно велике запитання”, - зауважив Ростислав Шурма.

Ідею ж із запровадження оплати за тютюн і алкоголь виключно картками ще не ухвалили. Ростислав Шурма додав, що під час паливної кризи в Україні більшість АЗС перейшли на оплату картками та через електронні додатки це дало змогу обілити обіг палива. Якщо ж електронні платежі за алкоголь і цигарки запровадять - це знищить можливість уникнення сплати акцизів. Він додав, що водночас планується підвищити ставки акцизного податку на тютюнові вироби, алкоголь та пальне до середніх європейських рівнів.

"Один із компенсаторів, які ми передбачаємо, – це підвищення оподаткування шкідливого споживання. Що таке шкідливе споживання? Це тютюн, алкоголь і викопне паливо. У межах цієї реформи ми будемо приводити акцизні ставки податків до середніх європейських рівнів", – сказав Шурма.

За його словами, в цілому реалізація такої реформи можлива лише після укладення певного умовного соціального договору з бізнесом.

"Якщо ми надаємо такі умови, то ми маємо домовитись, що більше ніхто не займається оптимізацією податків", – сказав заступник керівника Офісу президента.

Шурма зазначив, що дискусії з Міністерством фінансів стосовно податкової реформи тривають, проте він розраховує на підтримку з боку міністерства. Також він висловив впевненість, що Україні вдасться переконати і зовнішніх партнерів у необхідності такого кроку.

"МВФ і деякі наші зовнішні партнери не до кінця розуміють специфіку функціонування нашої економіки. Я думаю, що ми знайдемо аргументи, як їх переконати", – сказав Шурма.

Раніше ми писали, про пенсійну реформу у 2023 році. також ми розповідали, як зареєструвати ТОВ на порталі "Дія".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube