RU

У Дніпрі хочуть відновити трамвайну мережу: місто шукає інвесторів на 378 мільйонів євро

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі хочуть відновити трамвайну мережу: місто шукає інвесторів на 378 мільйонів євро
Збираються реконструювати 118,7 кілометра трамвайної мережі

У листопаді у Варшаві проходила третя Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine. Представлений на заході був і Дніпро. Серед багатьох запропонованих напрямків була модернізація трамвайної мережі міста. На цей проєкт шукають інвесторів на 378,2 мільйона євро.

Про те, що Дніпро збирається відновити більшу частину своєї трамвайної інфраструктури на форумі заявив заступник міського голови Дніпра та директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету міськради Володимир Міллер. Тож місто шукає міжнародних інвесторів під цей пріоритетний напрямок. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на Центр транспортних стратегій.

Згідно з презентацією, у місті планують реконструювати 118,7 кілометра трамвайних колій та контактної мережі, а також 7 тягових підстанцій. Приблизний строк реалізації проєкту – 10 років, а попередня вартість робіт – понад 378,2 мільйона євро.

Червоне на схемі - ділянки трамвайної мережі, які планують реконструювати
Червоне на схемі - ділянки трамвайної мережі, які планують реконструювати

«Ось такий, на жаль, має вигляд наявна мережа трамвайних колій, яка забезпечує рух трамваїв та перевозить близько 30 млн пасажирів на рік. Немає сенсу купувати нові сучасні вагони, не маючи сучасного рейкового полотна, яке б задовольняло безпечний безшумний рух саме таких нових вагонів, і, найголовніше, не руйнувало б ці нові трамвайні вагони», - зазначив на форумі Володимир Міллер.

Зазначимо, що загальна довжина трамвайної системи Дніпра складає близько 172 кілометрів ліній, тобто реконструювати збираються близько 69% міської трамвайної мережі.

«Керівники міста вважають, такі інвестиції дозволять досягнути численних позитивних результатів, серед яких: зменшення кількості ДТП та поліпшення безпеки трамвайного руху; економія часу для пасажирів завдяки збільшенню швидкості руху трамваїв; зменшення експлуатаційних витрат завдяки відсутності аварійних ремонтів трамвайної колії, контактної мережі та кабельних ліній; покращення екологічної ситуації в місті; регулярність та надійність роботи трамвайних маршрутів», - зазначили у ЦТС.

Заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер на форумі
Заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер на форумі

Раніше ми писали, що у Дніпрі збираються взяти кредити на 22 роки і понад 21 мільйон євро на закупівлю трамваїв, тролейбусів та вагонів метро. Окрім того, у Дніпрі завершили ремонт трамвайного переїзду на перехресті вулиць Павлова та Академіка Белелюбського і відновили рух трамваїв №19. Розповідали ми й про те, де у Дніпрі можна побачити раритетний трамвай-музей та що в ньому особливого.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.