RU

У Дніпрі та області попри війну зростає ціна на квартири на первинному і вторинному ринках

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі та області попри війну зростає ціна на квартири на первинному і вторинному ринках
Ціна за однокімнатну квартиру у Дніпропетровській області вже сягає 43 тисячі гривень

В Україні понад 1,5 року триває війна. Багато людей втратили рідних, домівки, роботу та були вимушені змінити свій звичний спосіб життя. Дніпропетровська область стала прихистком для переселенців. Однак парадоксально, що, попри війну в Україні, в країні продовжує зростати вартість житла на первинному та вторинному ринках у порівнянні з вереснем 2022 року.

Ціна за однокімнатну квартиру у Дніпропетровській області вже сягає 43 тисячі гривень. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на дослідження dim.ria.

Як змінилася вартість житла в новобудовах і вторинному ринку?

За дослідженнями рієлторів, у Дніпрі та області спостерігається значний попит на житло. У новобудові вартість одного квадратного метра у 2023 році зросла на 8% у порівнянні з вереснем 2022 року і складає 39 тисяч гривень. 

Вартість житла в новобудові
Вартість житла в новобудові

Що стосується вторинного ринку, то тут також спостерігається зріст. В середньому вартість однокімнатної квартири складає 43 тисячі доларів (+23% у порівнянні за аналогічний період минулого року), 2-кімнатна — 55 тисяч доларів (+10%), 3-кімнатна квартира — 76 тисяч доларів (+52%). 

Вартість квартир на вторинному ринку
Вартість квартир на вторинному ринку

Як змінився ринок оренди?

За даними dom.ria, на ринку оренди спостерігається спад. Падають в ціні однокімнатні квартири — 10 600 (-17% у порівнянні з вереснем 2022 року), 2-кімнатна — 14 315 (-8,9%), 3-кімнатна — 18 515 (-11,4%). 

Оренда квартир в усіх областях України
Оренда квартир в усіх областях України

Нагадаємо, що в Україні платитимуть компенсації людям, які самостійно відремонтували пошкоджене через війну житло. Крім того, ми писали, що в Україні скасували фіксований курс. Також журналісти Інформатора підрахували, скільки треба працювати у Дніпрі, щоб купити новенький iPhone15

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.