Літо у повному розпалі, а це означає, що все більше людей хочуть провести свій вільний час на природі або біля водойми, подихати свіжим повітрям та відпочити. Однак, у Дніпрі діє заборона на відвідування міських пляжів та лісових масивів. Це пов'язано з дією воєнного стану. Проте існують такі місця під назвою “рекреаційні зони”, де відпочивати та підсмажити м'ясце можна без порушення чинного законодавства.
Інформатор поспілкувався з представниками Східного лісового офісу та дізнався всі подробиці. Також ми взяли участь у профілактичному рейді, який провели співробітники лісової охорони в одному з лісових масивів під Дніпром. Але про все по черзі.
Знаходитись у лісах українцям заборонено з двох причин:
Відпочивати без порушення законодавства у лісових масивах можна у так званих рекреаційних зонах. Провідний мисливствознавець Східного лісового офісу Олександр Олійник розповів, що рекреаційною зоною, де можна відпочивати дніпрянам, вважається пляж Ломівський. Там є всі умови для безпечного відпочинку.
“Ми безпосередньо знаходимось на території державного мисливського фонду в межах міста Дніпро. Це рекреаційна ділянка, на якій можна відпочивати. В майбутньому ми плануємо розширити список таких місць. Зараз розробляється проєктна документація на 2023 рік - створення 5 рекреаційних ділянок. Одна буде біля міста Запоріжжя, дві - біля міста Дніпро, одна - місто Кам'янське і одна - місто Новомосковськ”, - зазначив Олександр Олійник.
Вони з'являться до кінця року. Місце розташування нових рекреаційних ділянок поки що не називається. Зазначимо, що існує спеціальна мапа, де вказані всі офіційні пункти рекреації. Подивитись їх можна за посиланням. Поки що на території Дніпра не вказується жоден з них.
Головний лісничий Обухівського лісництва філії «Дніпровське ЛГ» ДП «Ліси України» Юрій Зідра повідомив, що співробітники лісової охорони регулярно патрулюють лісові масиви та виявляють порушників. Щоденно дві групи обстежують лісові масиви. На вихідних до них приєднуються поліцейські та рятувальники.
“Відповідальність така. Це в нас вважається природно-заповідний фонд. це ландшафтний парк. За кожні 100 метрів, що заїхав транспорт сюда на територію природно-заповідного фонду, штраф іде 570 гривень. Якщо штраф понад 19 тисяч гривень, то це вже кримінальна відповідальність”, - говорить Юрій Зідра.
Однак, за його словами, здебільшого лісівники проводять з порушниками роз’яснювальну бесіду та попереджають про суворе покарання за порушення правил пожежної безпеки в лісах. Один з таких випадків ми побачили на власні очі. По лісу попри заборону катались на багі чоловік з жінкою. З ними провели профілактичну бесіду.
У Дніпропетровській області нараховується 29 тисяч гектар лісу. За попередніми підрахунками, найнебезпечнішими через війну вважається близько 2 гектар.
“В нас є чотири лісництва, які майже у прифронтовій зоні. Це Марганецьке, Нікопольське, Апостолівське і Широківське лісництво. Відвідування лісів у цих зонах, зараз несе за собою загрозу, бо там може бути заміновано, ведуться обстріли, уламки снарядів та інше”, - підкреслив головний лісничий філії «Дніпровське ЛГ» ДП «Ліси України» Михайло Береза.
Нагадаємо, які дерева заборонили висаджувати у лісах Дніпропетровської області. Також ми повідомляли, чи можна полювати у Дніпропетровській області. Раніше Інформатор писав, що у Дніпропетровській області діють нові правила рибальства.