Українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон
У середи, 5 жовтня почне діяти заборона на Р2Р-перекази. Національний банк України поновив заборону на перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків. Українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Дозвіл на Р2Р-перекази за кордон з гривневих платіжних карток, ухвалений у квітні, дав змогу українцям підтримати під час найважчого періоду своїх близьких, які вимушено переїхали в інші країни через повномасштабну агресію рф.
"Водночас після понад семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, а ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються", - йдеться у повідомленні.
У Нацбанку звертають увагу, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів. Крім того, НБУ та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.
Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тисяч гривень (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до quasi cash.
Р2Р-перекази - це грошовий переказ з картки відправника на карту. Під час цієї операції списується відповідна сума коштів з однієї банківської картки та зараховується на іншу.
У деяких банках виникла тимчасова нестача готівкової іноземної валюти. Дефіцит виник у вересні через проблеми з транспортуванням купюр. Щоб вирішити проблему Нацбанк за необхідності здійснює операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ. Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбулася 7 вересня.
За словами заступника голови Національного банку Юрія Гелетія, поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. НБУ стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців. Банкам рекомендували збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб уникнути відповідних труднощів у майбутньому.
Раніше ми повідомляли вам про те, як вирахувати суму своєї майбутньої пенсії. Також писали про те, що з 1 жовтня в Україні підвищать мінімальну зарплатню.