RU

В Дніпрі на День Незалежності відкриється виставка сестер Гаєвих: чому її варто відвідати

Читать на русском

Читать на русском
В Дніпрі на День Незалежності відкриється виставка сестер Гаєвих: чому її варто відвідати
Культурна програма

Карина та Аліна Гаєва – відомі в Дніпрі як дизайнерка та художниця. 24 серпня сестри відкривають в історичному музеї імені Яворницького виставку “... І на попелі проростуть квіти”. Відвідувачі дізнаються більше про орнаменти на одязі Козацької Старшини 17-18 століть та рушників 18 століття на прикладах картин, вишитих жіночих накидок, прикрас. “Родзинка” виставки – проєкт "Дерево Життя". 

Про це повідомляє Інформатор. В радіоетері сестри розповіли, що вперше проєкт презентували в Австрії. Його основа – стилізація орнаменту і вишивок доби Козацької Старшини в плакатах, які перейшли в одяг і дизайн. Приклад цього – капсульна колекція жіночих накидок, які також зможуть побачити відвідувачі виставки. Символічно, що за допомогою орнаменту зображені квіти. Звідси походить і назва “... І на попелі проростуть квіти”. 

Художниці досліджували орнаменти у вишивках на основі одягу Козацької Старшини з колекції Чернігівського історичного музею імені Василя Тарнавського та рушників з колекції Дмитра Яворницького. Важливою крапкою для сестер був курс у Віденській академії мистецтв, який вони проходили з березня 2022 року. 

Виставка діятиме протягом трьох місяців, і весь час буде доповнюватись новими орнаментами. Є ймовірність, що збільшиться і кількість ініціатив, тож долучатись можуть бажаючі митці і з інших регіонів. Сестри Гаєви проанонсували майстер-клас з вибоїки – техніки друку на тканині – в рамках виставки. Також вони домовились зі співачкою Валентиною Левченко – вона готує музикальну програму. 24 серпня кожен охочий зможе згенерувати власний орнамент на основі 15 мільйонів неповторних зображень, створених за допомогою штучного інтелекту. Такий проєкт отримав назву “Дерево Життя”.

Раніше ми писали про те, як Дніпро святкує День прапора України. Також повідомляли про прикрасу "До бою", яку передали історичному музею в Дніпрі. Читайте і про те, що у Дніпрі перейменували музей АТО.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.