RU

В Україні хочуть дозволити воювати в'язням та засудженим: роз'яснення Мін'юсту

Читать на русском

Читать на русском
В Україні хочуть дозволити воювати в'язням та засудженим: роз'яснення Мін'юсту
В Україні можуть дозволити засудженим та в’язням воювати

У Міністерстві юстиції України напрацювали зміни у законодавстві, які дозволять долучати до лав ЗСУ нові категорії громадян. Йдеться про людей з судимістю та тих, зараз відбуває покарання. Наразі, зазначені категорії законодавчо заборонені до мобілізації. 

Про це заявила в ефірі Українського радіо заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, пише Інформатор.

“Сьогоднішня діюча норма законодавства не дозволяє засудженим долучитися до лав ЗСУ. Йдеться не тільки про тих, хто зараз відбуває покарання. Проблема в тому, що є десятки тисяч людей, які раніше були засуджені за злочини. Вони живуть серед нас, так само бояться, так само переживають і так само можуть бути корисними, але, на жаль, вони зняті з військового обліку і жодним чином не можуть допомогти армії”, - зазначила посадовиця. 

Коли можуть відбутися зміни

За словами Висоцької, наразі ведуть дискусії у комітетах Ради. Нові правила мобілізації планують прийняти у січні-лютому. 

“Але не факт, що питання з засудженими вирішиться в цей раз, бо ця дискусія не може зупиняти інші важливі зміни”, - зазначила пані Олена. 

Заступниця міністра юстиції підкреслила, що станом на сьогодні ТЦК відмовляють людям у мобілізації, якщо в них вже була судимість. 

Нагадаємо, чи приходитимуть повістки в “Дії”. Інформатор раніше повідомляв, чи можуть працівники ТЦК вручати повістки чоловікам в спортзалах. Також читайте, які документи повинні мати особи, що роздають повістки

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.