В Україні хочуть запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи: як на ініціативу відреагували у Дніпропетровській області

В Україні хочуть запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи: як на ініціативу відреагували у Дніпропетровській області
Людина зможе обрати, як саме отримати накопичення: у вигляді довічної пенсії або ж — на певний строк.

З 1 січня 2026 року в Україні хочуть створити накопичувальний рівень пенсійної системи. Тобто, виплата буде залежати від накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку. Його щомісяця поповнюватимуть роботодавці та держава для працюючих українців. Кошти з накопичувального фонду інвестуватимуть для захисту від інфляції та примноження. 

Вони залишатимуться у власності людини та можуть бути передані у спадок. Також людина зможе обрати, як саме отримати накопичення: у вигляді довічної пенсії або ж — на певний строк. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію “Економічної правди”

“Перший варіант передбачає, що виплати здійснюватимуться до самої смерті людини. За другого варіанту особа сама встановить період, протягом якого хоче отримувати пенсію, утім, якщо пенсіонер переживе встановлений період, то виплати припиняться”, — йдеться у публікації. 

Зазначається, що при довічній пенсії право на спадок зберігається 10 років, при пенсії на строк — протягом всього періоду виплат. Доступ до накопичувальних внесків відкривається після виходу на пенсію (60 років за 35 років стажу).

Голова Дніпровської обласної ради Микола Лукашук зазначив, що на папері все виглядає красиво. Але національна валюта в Німеччині не девальвує так, як гривня. Наприклад, ха останні 20 років курс гривні зріс з умовних 5 гривень за долар до 41,6 гривні за долар. 

“Уявіть: людина накопичує десятиліттями, а в результаті її заощадження знецінюються в кілька разів. І це не тому, що вона погано планувала, а тому, що система не може функціонувати в таких умовах. Горизонт планування має бути щонайменше 20 років. А тепер додаймо війну. Реформа, яка потребує стабільності та довіри до системи, планується запускатися у час, коли немає впевненості навіть у завтрашньому дні”, — написав Лукашук. 

Він додав, що дефіцит Пенсійного фонду — глобальна проблема. Її потрібно вирішувати. Адже кількість українців, що працюють, зменшується. А ось пенсіонерів стає більше і навантаження на кожного з них зростає. Та чи варто “проводити реформу з незрозумілими наслідками — питання складне”. 

“Можливо, більш правильно буде усіма силами стимулювати економіку. Україна, як би нереалістично це зараз не виглядало, має шанс створити власне економічне диво. За 5-10 років можна запустити економічну модель зростання, яка стане фундаментом для розвитку. І все це з підсиленим розвитком свого власного Defense tech. Сильна економіка – це єдина гарантія стабільної пенсійної системи та гідного майбутнього для наших пенсіонерів”, — пояснив Микола Лукашук, голова ДОР. 

В Україні хочуть створити накопичувальний рівень пенсійної системи
В Україні хочуть створити накопичувальний рівень пенсійної системи

Раніше ми писали, що українцям почала надходити тисяча від Зеленського. Також читайте, що на водопостачання у Нікополі, Покрові та Марганці з держбюджету виділили майже 65 мільйонів гривень. Писали ми й про те, що в Україні можуть на 700% підняти штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube