В Україні планують повернути за парти 300 тисяч школярів: що потрібно знати про “Школу офлайн”

В Україні планують повернути за парти 300 тисяч школярів: що потрібно знати про “Школу офлайн”
Українські школярі повернуться до офлайн навчання: подробиці

Міністерство освіти і науки України з 1 вересня впроваджує комплексну стратегію «Школа офлайн». В рамках якої планують повернути за парти 300 тисяч школярів. Таким чином в Уряді планують поліпшити якість навчання серед дітей. 

Про це повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, пише Інформатор. 

"За останні 4 роки українська система освіти зазнавала втрат. Через COVID-19 та повномасштабну війну наші діти відстають від однолітків з інших країн на 2 роки навчання, за дослідженням PISA-2022. Просто зараз необхідно ухвалювати рішення, щоб вийти на новий рівень якості освіти та не втратити покоління", – йдеться у повідомленні.

За словами міністра, понад 600 тисяч дітей в Україні навчаються дистанційно і ще 390 тисяч – за кордоном. 

"Онлайн-освіта не дає дітям соціалізуватися й розвивати м’які навички. Під час знеструмлень діти не можуть продовжувати навчатися. Також під час дистанційного навчання неможливо проконтролювати, чи спускаються учні в укриття", – наголосив Федоров.

Міністерство освіти і науки України з 1 вересня впроваджує комплексну стратегію «Школа офлайн»
Міністерство освіти і науки України з 1 вересня впроваджує комплексну стратегію «Школа офлайн»

 Що таке “Школа офлайн”

“Школа офлайн” - комплексна стратегія, яка стартує 1 вересня. Її мета – повернути 300 тисяч учнів до безпечного очного навчання. Впровадження буде поступовим. 

"Школа офлайн" включає п’ять основних компонентів:

  • Внутрішньо переміщені діти навчатимуться очно за наявності безпекових умов за місцем перебування.
  • Для дітей за кордоном зменшать подвійне навантаження: вони вивчатимуть дистанційно лише предмети з українознавчим компонентом.
  • Учнів з тимчасово окупованих та прифронтових територій навчатимуть індивідуально, підлаштовуючись під їхні потреби.
  • Для повернення дітей у школи розбудовують інфраструктуру: будують укриття, купують автобуси, забезпечують девайсами.
  • Жоден учитель не втратить роботу: вони матимуть можливість перейти в кадровий резерв з середньою зарплатою та спеціальним навчанням.

“Якщо ми не виведемо дітей у безпечний офлайн, то не зможемо подолати освітні втрати. Це глобальне фундаментальне питання виживання країни в майбутньому”, - підкреслив Федоров.

Нагадаємо, коли у Дніпрі та області почнеться та завершиться навчальний рік. Нагадаємо, що у Дніпропетровській області працює єдина в країні повністю російськомовна школа. Також читайте, випускники яких закладів освіти отримали найвищий результат у Дніпрі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube