RU
Головна
Україна
13:33, 1 Квітня
Информатор UA

Интро

В Україні самокати та моноколеса офіційно визнали транспортними засобами. Відповідний закон підписав Президент Володимир Зеленський. Відтак легкі електричні транспортні засоби поділяють на дві категорії.   Мова йде про прокатні та низькошвидкісні самокати. Про це пише Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.  Прокатні самокати — вони легкі, мають від одного колеса та розганяються до 25 км/год. Їхня потужність становить лише 1000 Вт. Низькошвидкісні самокати — вони також легкі, однак мають від двох коліс та можуть їхати зі швидкістю 10-50 км/год. Натомість пристрої, які їдуть зі швидкістю більше ніж 50 км/год не підпадають під ці категорії, і ймовірно, будуть розглядатися, як мотоцикли.  Представник Асоціації велосипедистів Києва зазначив, що у законопроєкті врахували рекомендації велоспільноти. Однак, на його думку, наступним кроком в цьому питання мають стати зміни до ПДР. Правила безпеки Їздити на самобалансуючому транспорті проїжджою частиною дозволять з 16 років - по краю дороги, узбіччя або велосипедною доріжкою. При цьому водії повинні: бути у застебнутому шоломі; не перевозити пасажирів і вантаж, який заважає управлінню; не відволікатися; їздити на справному транспортному засобі. На електросамокатах, сігвеях, сегвілах та гіроскутерах повинні бути світловідбивачі, а в темний час доби - і зовнішні світлові прилади. Рух такого транспорту на автодорогах державного значення можуть обмежити.  Раніше ми писали, що на вулиці Дніпра повернувся один із сервісів прокату електросамокатів. Писали ми й про те, що до Дніпра повернувся один із сервісів прокату електросамокатів. Писали ми й про те, що у Дніпрі з'явився ще один сервіс прокату самокатів. Порівняння Kiwi та Bolt.

В Україні самокати та моноколеса визнали транспортними засобами: що зміниться

Читать на русском

Читать на русском
В Україні самокати та моноколеса визнали транспортними засобами: що зміниться
Нові правила

В Україні самокати та моноколеса офіційно визнали транспортними засобами. Відповідний закон підписав Президент Володимир Зеленський. Відтак легкі електричні транспортні засоби поділяють на дві категорії.  

Мова йде про прокатні та низькошвидкісні самокати. Про це пише Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

  • Прокатні самокати — вони легкі, мають від одного колеса та розганяються до 25 км/год. Їхня потужність становить лише 1000 Вт.
  • Низькошвидкісні самокати — вони також легкі, однак мають від двох коліс та можуть їхати зі швидкістю 10-50 км/год.

Натомість пристрої, які їдуть зі швидкістю більше ніж 50 км/год не підпадають під ці категорії, і ймовірно, будуть розглядатися, як мотоцикли. 

Представник Асоціації велосипедистів Києва зазначив, що у законопроєкті врахували рекомендації велоспільноти. Однак, на його думку, наступним кроком в цьому питання мають стати зміни до ПДР.

Правила безпеки

Їздити на самобалансуючому транспорті проїжджою частиною дозволять з 16 років - по краю дороги, узбіччя або велосипедною доріжкою. При цьому водії повинні:

  • бути у застебнутому шоломі;
  • не перевозити пасажирів і вантаж, який заважає управлінню;
  • не відволікатися;
  • їздити на справному транспортному засобі.

На електросамокатах, сігвеях, сегвілах та гіроскутерах повинні бути світловідбивачі, а в темний час доби - і зовнішні світлові прилади. Рух такого транспорту на автодорогах державного значення можуть обмежити. 

Раніше ми писали, що на вулиці Дніпра повернувся один із сервісів прокату електросамокатів. Писали ми й про те, що до Дніпра повернувся один із сервісів прокату електросамокатів. Писали ми й про те, що у Дніпрі з'явився ще один сервіс прокату самокатів. Порівняння Kiwi та Bolt.

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.