НБУ збирається до 18 серпня прийняти рішення щодо переказів коштів з картки на картку для фізичних осіб. Нацбанк фіналізує остаточне рішення, яке розглянуть на правлінні. Крім того, податкова служба може донараховувати податки за операції, які відбувались через рахунки громадян.
Такі заяви зробив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю “Економічній правді”. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Пишний розповів, що анонсовані раніше обмеження на p2p-перекази для фізичних осіб викликали шквал критики і нерозуміння у сторону регулятора.
"Ми комунікували проблематику цих "дропів" не лише як небезпеку для державного бюджету, але і як небезпеку для самих фізичних осіб. Адже, віддаючи свої дані, картку, свій рахунок комусь на стороні, ти несеш відповідальність за усе, що з цим рахунком зробили", – наголосив Пишний.
Нацбанк провів кілька зустрічей з волонтерами, де показали, як дизайн запланованого рішення дасть можливість банкам врахувати потреби волонтерів, та дали відповіді на запитання.
"Градус обговорення знизився. Це означає, що ми органічно підходимо до ухвалення того рішення, яке Національний банк комунікував. Так чи інакше, для створення додаткових інструментів для більш ефективної боротьби зі схемами "дропів" потрібні також зміни до законодавства. Отже, нам потрібно йти у парламент. Там ми повинні бути готовими до відповідного рішення та дискусії", – зазначив Пишний.
В травні 2024 року стало відомо, що Нацбанк готує проєкт рішення щодо обмеження переказів та запровадження лімітів на перекидання грошей з картки на картку (так звані операції р2р, person-to-person). Ймовірно, що обмеження на перекази можуть скласти 100 тисяч гривень та 30 операцій на місяць для одного рахунку.
"За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче", – зазначив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.
Обмежувати вхідні транзакції не планують, аби не ускладнювати діяльність, наприклад, волонтерам.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні змінили дизайн банкнот номіналом 500 і 1000 гривень. Також читайте, що у Дніпрі в будинки боржників можуть не подати тепло в опалювальний сезон. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Україні заборонили витрачати кредитні кошти на азартні ігри.