RU
Головна
Дніпро
19:07, 18 Серпня
Информатор UA

Интро

, , 1 . . , , , . , , , . , , . " , , , , , , , ", - , . , , 14 . , , , , , , . , . ", , . . , , , ", - . 2022 . , , , , 2023 . , , . " , , : , . , 510 850 , . 210 . 850 1700 . 3400 5100 . 5100 8500 . , , . , 600 , .

В Україні з 1 жовтня жінок зобов'яжуть стати на військовий облік: перелік професій

Читать на русском

В Україні з 1 жовтня жінок зобов'яжуть стати на військовий облік: перелік професій

Читать на русском
В Україні з 1 жовтня жінок зобов'яжуть стати на військовий облік: перелік професій

В Україні з 1 жовтня жінок зобов'яжуть стати на військовий облік: перелік професій

Жінки, чиї спеціальності підпадають під перелік військовозобов'язаних, мають стати на військовий облік до 1 жовтня.

Про це повідомляє Інформатор за посиланням на Інформатор Україна.

Веніславський пояснив, жінок, які підпадають під військовий облік, визначатимуть за їх дипломом. Тобто це не ті, які працюють не за спеціальністю, а ті які мають відповідний документ, якій підтверджує їхній рівень кваліфікації. Також він нагадав, що ще до початку війни Головнокомандувач ЗСУ видав наказ про розширення переліку спеціальностей жінок, що мають стати на військовий облік.

"Перелік був дещо розширений… Це працівники медичної сфери, працівники сфери харчування, технологи харчової продукції для ЗСУ, це жінки, пов’язані з засобами зв’язку, інформативними технологіями, агро чи хімічною продукцією та інші професії, необхідні для ЗСУ", - розказав член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Міністерство оборони України оприлюднило перелік спеціальностей, що підпадають під військовий облік, де є сім основних професій і 14 спеціальностей. Зокрема, жінки, що працюють у сферах телекомунікації, медицини, науки, харчової та хімічної технології, біології тощо.

Якщо ці жінки не стануть на облік, то жодні жорсткі негативні наслідки до них не застосовуватимуться одразу. Хоча за це передбачено адміністративну відповідальність. 

"Однак, якщо ці жінки не стануть на військовий облік, то жодних негативних наслідків до них не буде застосовуватися. Хоча за це передбачена адміністративна відповідальність. У майбутньому, думаю, що у випадку ухиляння від постановки на військовий облік можуть бути застосовані такі примусові заходи до таких людей, які будуть системно ухилятися від виконання таких нормативно-правових актів", -  зауважив депутат.

Як мінімум до кінця 2022 року відповідальність за недотримання наказу про військовий облік для громадян та підприємств не передбачено. Цей період було визначено як перехідний. Штрафи для жінок з переліку спеціальностей, які не стали на облік, та підприємств, де є такі працівниці, почнуться з 2023 року.

При цьому штрафи за ухилення від обліку не можуть застосовувати до жінок, які тільки мають стати на облік, адже вони не є військовозобов’язаними, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

"Жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані.Тобто, ще раз: жінки стають військовозобов’язаними лише після того, як стають на військовий облік і до моменту ставання на облік вони не є такими", – повідомив Олексій Резніков.

За порушення правил військового обліку, штраф для військовозобов'язаних становить від 510 до 850 гривень, згідно зі ст. 210 КУпАП. За повторне порушення упродовж року – від 850 до 1700 гривень.

Штраф для керівників підприємств – від 3400 до 5100 грн. За повторне порушення упродовж року – від 5100 до 8500 грн.

Раніше ми казали, що у Генштабі пояснили, як жінок братимуть на військовий облік. Також ми писали про те, що Лачен та Притула розказали куди пішли 600 мільйонів, які збирали на «народні Байрактари».

 

Савчук Сергій 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.