Кіберполіція припинила діяльність 9 шахрайських call-центрів у столиці та Дніпрі. Операторами там працювали понад 200 людей. Зловмисники “орієнтували” свої схеми на привласнення грошей жителів європейських країн.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію поліції.
У Дніпрі працівники офісів діяли за схемою “вам телефонують з банку”. Вони видавали себе за співробітників фінустанов та дізнавалася в людей дані їхніх карток: номери, CVV-коди, термін дії та одноразові паролі. Після цього порушники привласнювали гроші потерпілих.
У call-центрах правоохоронці провели 11 обшуків. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, накопичувачі даних та стартові пакети операторів стільникового зв’язку. Відкрито два кримінальні провадження за частиною 3 статті 190 (шахрайство) ККУ. Зловмисникам погрожує до 8 років тюрми. Слідчі дії тривають. Наразі правоохоронці встановлюють потерпілих, а також організаторів шахрайської діяльності.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні поліція викрила групу інтернет-шахраїв. Також читайте, що у Дніпропетровській області підліток вкрав у сусіда мільйон гривень за загибель військового та спустив всі гроші на азартні ігри. Крім цього, Інформатор публікував поради від поліції, як безпечно купувати товари в інтернеті та не стати жертвою інтернет-шахраїв.