Видобуває титан: чи несе ризики продаж “ОГХК”, частиною якої є гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області

Видобуває титан: чи несе ризики продаж “ОГХК”, частиною якої є гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області
Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук прокоментував продаж "ОГХК"

Найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення титанових руд приватизували. Титан є стратегічним ресурсом для оборони, авіації. За словами Миколи Лукашука, голови Дніпропетровської обласної ради, держава зробила складний вибір.

До складу “ОГХК” входить Вільногірській гірничо-металургійний комбінат, який є одним зі стратегічних підприємств області. Акціонерне товариство «ОГХК» входить до сотні найбільших платників податків України. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост Миколи Лукашука.

За словами голови облради, “ОГХК” є найбільшим виробником титанової сировини в Україні. 90% його продукції експортують. Від його продажу Україна отримала 3,94 мільярда гривень.

На торгах не було конкуренції, адже був лише один учасник. Микола Лукашук вважає, що це свідчить про те, що інші інвестори не готові вкладати гроші в Україну під час війни. У 2021 році стартова ціна була 3,7 мільярда гривень (приблизно 132,8 мільйона доларів за тогочасним курсом). Компанію ж продали за 3,94 мільярда гривень (приблизно 95 мільйонів доларів по курсу станом на зараз). Вартість стала нижчою майже на третину через війну. У мирний час учасників могло бути більше. Іншою могла б бути й ціна.

Новий власник – з азербайджанським капіталом. Титан, стратегічний ресурс, перейшов до бізнесу з іноземним капіталом.

“Це несе певні ризики, враховуючи, що підприємства, подібні до «ОГХК», мають стратегічне значення для національної економіки та безпеки. Ризики, пов’язані з контролем над таким важливим ресурсом як титанова сировина, його використанням та потенційною залежністю від іноземних рішень у стратегічно важливих питань”, – зазначає Микола Лукашук.

Микола Лукашук написав, що державі катастрофічно не вистачає грошей. В результаті приватизації вона отримала кошти, які підуть на критичні потреби. Але виникає низка питань, відповіді на які дасть час.

“Однак залишаються відкриті питання – як це вплине на економіку країни та Дніпропетровщини в цілому? Вільногірський комбінат є великим роботодавцем у Камʼянському районі нашого регіону. Як буде з робочими місцями, особливо якщо новий власник вирішить оптимізувати виробництво або скоротити персонал? Як це вплине на місто та мешканців Вільногірська? Чи буде реальна модернізація комбінату? Це був непростий вибір для України. Приватизація «ОГХК», хоча й принесла державі необхідні зараз кошти, втім викликає серйозні питання щодо довгострокових наслідків”, – йдеться у публікації.

Нагадаємо, раніше ми писали, як змінився ринок нерухомості у Дніпрі та області у вересні. Також читайте, що в Україні посилять контроль за переказами з картки на картку. Крім цього, Інформатор повідомляв, що втратити Покровськ означатиме серйозний удар для металургійної галузі України, яка переважно зосереджена у Дніпропетровській області.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube