На 1000 днів повномасштабного вторгнення, 19 листопада, у Верховній Раді Президент України представив свій «план стійкості». У документі висвітлені 10 пунктів, які стосуються внутрішніх українських питань. Зокрема, про єдність, війська, економіку, енергетику та безпеку громадян.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна. Що входить у "План стійкості".
У ньому Зеленський зазначив, що українці мають згуртуватися. Однак додав, що Конституція і Закон не дозволяють проводити вибори в воєнний час. За його словами, ніхто у світі цього не вимагає від України. Вибори будуть після встановлення миру.
За його словами, незабаром завершиться скринінг законодавства, щоб на початку 2025 року відкрити переговори про вступ до ЄС щодо першого кластера.
У ньому йдеться про зміну управління в армії, стабілізацію фронту, а також створення посади військового омбудсмена. Пропонується мотивувати молоде покоління українців не мобілізаційного віку (до 25) йти до армії за контрактом.
Зеленський заявив, що пріоритет надаватиметься дронам та безпілотним системам. Також заявив про розширення виробництва зброї, програми «Нептун» та виробництво у 2025 році не менше 3 тисяч крилатих ракет. За словами Зеленського, на одному з найгарячіших ділянок фронту 90% ворожої техніки знищується саме дронами.
У ньому йдеться про локалізацію виробництва та закупівлю українського. Дерегуляція, страхування військових ризиків, детінізація економіки. Безпека бізнесу та стимулювання чесних відносин.
Зеленський наголосив, що грошей достатньо, аби профінансувати війну, незалежно від політичної ситуації у світі. Президент додав, що всі пенсії та зарплати будуть виплачені, а у березні 2025 року пройде індексація пенсій на рівень інфляції.
Наступного року заплановано розширення державних програм підтримки бізнесу та споживачів. Буде також відновлено програму "єПідтримка".
До кінця року буде підготовлено паспорти енергетичної стійкості регіонів. Їх імплементують з точки зору генерації електрики та тепла. Пріоритет надаватиметься атомній генерації.
На загальнодержавному рівні впроваджується нова система - безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Передбачається модернізація укриттів та будівництво нових. В кожній школі та держустанові будуть встановлені металошукачі.
Післявоєнний етап включає посилення конкурентної переваги України, аби повернути людей з-за кордону. Також йдеться про посилення кордону з росією, розгортання системи базової військової підготовки, курсів цивільного захисту та домедичної допомоги.
Підтримка прифронтових регіонів та покращення податкових умов для них. За словами Зеленського, тилові та більш заможні громади мають підтримувати прифронтові.
Буде опрацьована політика відновлення життя українців, цифровізація послуг (стандарт безбар’єрності) та освіта, щоб діти за кордоном знаходилися в полі української культури.
Також йдеться про ліквідацію впливу московської церкви. Впровадження множинного громадянства, оновлення української дипломатії. Ще буде створено Міністерство об'єднання українців, яке займатиметься справами глобальної української спільноти.
Створення культурного Рамштайну. Буде підготовлено календар заходів для української культури у всіх регіонах світу, щоб підтримувати український контент та культурний продукт.
Ще Україна хоче перекласти твори українських авторів на іноземні мови та сприяти появі кафедр україністики у світових університетах.
Також планується захист, пошук та повернення культурної та історичної спадщини та системне створення українського контенту.
Завершення програми «Помічник ветерана». Заплановано навчання та оплату роботи 11 000 фахівців із супроводу ветеранів. У кожному районі мають з'явитися простори для ветеранів. Щонайменше 80 таких просторів буде збудовано у 2025 році.
Реабілітаційні відділення у кожній громаді до 2025 року. Ветеранські простори, соціальна підтримка родин ветеранів та квартири для них. Залучення ветеранів до держслужби.
Нагадаємо, що у жовтні 2024 року Зеленський представив українцям «План перемоги». Також можете подивитися реакцію дніпрян на «План перемоги» Зеленського та можливість відновлення ядерного арсеналу. Крім цього, в Україні можуть дозволити одностатеві шлюби, однак за деяких умов.