RU

Військовий облік для жінок в Україні: що зміниться з 1 жовтня

Читать на русском

Читать на русском
Військовий облік для жінок в Україні: що зміниться з 1 жовтня
Військовий облік не є мобілізацією

З 1 жовтня українки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік. Це потрібно, щоб держава знала, який наразі є резерв медиків. При цьому панянки зможуть вільно перетинати державний кордон. 

Зазначимо, що постанова на військовий облік НЕ дорівнює мобілізації. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

“Ця норма діє ще з 1992 року. Проте, на жаль, весь цей час вона працювала недосконало, через що частина медиків була не врахована”, — йдеться у повідомленні. 

У МОЗ зазначили, що також на військовому обліку мають перебувати наукові співробітники, керівник підрозділів в охороні здоровʼя тощо. Ба більше, жінки-медики та жінки-фармацевти мають три роки, щоб на нього стати, — до 31 грудня 2026 року. 

Із січня 2023 року жінок, які навчаються на медичних або фармацевтичних спеціальностях, ставлять на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки”, — додали в МОЗ. 

Нагадаємо, що росіяни запустили фейк про мобілізацію вагітних в Україні. Також читайте, що міністр освіти та науки підтримав скасування відстрочки від мобілізації для військовозобовʼязаних студентів. Писали ми й про те, що в Україні хочуть мобілізувати частину студентів.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.