Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби та добровільно повернулись, зможуть продовжити військову службу

Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби та добровільно повернулись, зможуть продовжити військову службу
Військові, які вперше залишили місце служби (СЗЧ), можуть повернутися до захисту України

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, введенням у зв’язку із цим воєнного стану та проведенням загальної мобілізації, збільшилась кількість вчинених військовослужбовцями кримінальних правопорушень. Частина з них пов’язані зі самовільним залишенням місця служби, дезертирством. В свою чергу, 29 листопада 2024 року набрав чинності Закон України №4087-ІХ, який надає можливість військовослужбовцям, що залишили вперше місце служби (СЗЧ), повернутися до виконання обов’язків із повним відновленням соціальних гарантій.

Про це Інформатор повідомляє із посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону.

Що передбачає закон?

  • Повернення до служби - військовослужбовці, які залишили місця служби, можуть добровільно повернутися до 1 січня 2025 року. Це дозволить їм продовжити службу без втрати соціальних пільг та виплат.
  • Відновлення прав - особам, які виконали умови закону, поновлюється дія контракту, виплати та забезпечення (продовольче, речове тощо).
  • Роль командування - командир військової частини зобов’язаний протягом 72 годин після повернення військовослужбовця відновити дію контракту і повідомити відповідні органи про його повернення.
  • Відповідальність - закон не звільняє від кримінальної відповідальності за порушення, але створює умови для реабілітації через повернення до виконання військових обов'язків.

Звертаємо увагу: якщо військовослужбовець не повернеться до 1 січня 2025 року, кримінальне провадження може завершитися обвинувальним вироком, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

«Завдання Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону — забезпечити прозорість і законність реалізації цього механізму, а також захистити права тих, хто повертається до виконання свого обов’язку перед державою. Спільно зміцнюємо нашу обороноздатність», - зазначили у спецпрокуратурі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube