Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали 4 осіб за підозрою у розкраданні бюджетних коштів. 129 мільйонів гривень мали бути спрямовані на відновлення критичної інфраструктури Дніпропетровської області, постраждалої під час війни. За даними джерел, одним з затриманих правоохоронцями виявився бізнесмен Леонід Дубінський.
Як зазначили у НАБУ, у 2022-2023 роках учасники схеми домоглися перемоги у тендері та укладення підконтрольною фірмою договору з комунальним підприємством щодо реконструкції водогону у Кам’янському районі Дніпропетровської області. Кінцевий власник фірми - відомий місцевий бізнесмен, який мав вплив на керівника комунального підприємства, а також знаходиться за майнові злочини у розшуку американського ФБР.
За даними джерел, мова йде саме про Леоніда Дубінського з Кам’янського. Про роботу його компаній та пов’язаних з них фірм неодноразово писали журналісти-антикорупціонери. Разом з братом Володимиром Леонід Дубінський знаходиться у розшуку ФБР ще з 2012 року за ймовірні махінації з нерухомістю у Каліфорнії. Попри це, фірми з орбіти братів Дубінських перемагали на тендерах у Дніпропетровській області та отримували бюджетні кошти.
Як зазначають правоохоронці, компанія-посередник Дубінського купувала продукцію у виробника за ринковими цінами, а перепродавала комунальному підприємству Дніпропетровської обласної ради втричі дорожче. Причому левовою часткою договору була закупівля труб. Завдяки завищенню цін було завдано збитків комунальникам на 129 мільйонів гривень. Учасники схеми розпорядилися цими грошима на власний розсуд.
Загалом затримали 4 осіб. Членам групи повідомили про підозру за 5 частиною статті 191 Кримінального кодексу України. Їм може загрожувати 5-12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років та конфіскацією майна. Організатора групи затримали. Правоохоронці не зазначають, хто саме є організатором даної схеми.
Вірогідно, мова йде про реконструкцію водогону "Аули-Верхньодніпровськ". Замовило роботи комунальне підприємство Дніпропетровської облради “Аульський водовід”. А виконати роботи за понад 350 мільйонів гривень мало ТОВ “Асінктон Строй”. Журналісти ще у 2023 році писали, що вартість труб у цьому тендері завищена на понад 100 мільйонів гривень.
Зазначимо, що згідно з законодавством України, особи не вважаються винними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Наразі НАБУ та САП підозрюють їх у вчинені даного злочину.
У серпні 2024 року Нацполіція з’ясувала, що протягом 2023-2024 років пов’язані з братами Дубінськими фірми отримали з бюджету понад 7 мільярдів гривень за роботи у Дніпропетровській області. При цьому підрядники завдали збитків бюджету на понад 1 мільярд гривень - через невиконання робіт, використання неякісних товарів, завищення цін, а гроші при цьому були виведені.
Раніше ми писали, що відомий адвокат виявився агентом фсб та намагався втекти з України. Він навів на Дніпро ракети, від яких загинули люди. Окрім того, у Дніпропетровській області підприємство допомагало росіянам будувати ядерні лабораторії. Розповідали ми й про те, що дружина екскомбрига з Дніпропетровської області отримала в тилу майже 1 мільйон бойових. Підозрювані можуть вийти під заставу.
Дмитро Чернишов