Влаштування до школи дітей-переселенців: що треба знати

Громадська організація «Нова Перемога»

Влаштування до школи дітей-переселенців: що треба знати

Голова громадської організації «Нова Перемога» Сергій Сличко розповів про юридичні особливості влаштування до школи дітей, вимушених через війну переїхати в інші населені пункти, та основні права батьків при зарахуванні до нового навчального закладу. 

Навчальний рік уже триває, але для багатьох переселенців питання влаштування дітей до навчальних закладів досі зберігає свою актуальність, оскільки не рідко переїзд до іншого місця проживання та перехід до нової школи відбуваються й серед навчального року.

«Деякі громадяни все ще стикаються з питаннями: як і що робити, коли треба влаштувати дитину до школи? До яких установ звертатись? Які потрібні документи і що робити за їх відсутності? Як переходити, коли навчальний рік уже триває? Свого часу в мене також були подібні проблеми. Люди потребують такої інформації, тому розповім про це детальніше», — зазначив Сергій Сличко.

За його словами, перше, що необхідно зробити, коли переїхали до іншого міста і потрібно записати дитину, — звернутись безпосередньо до навчального закладу, куди хотіли б її влаштувати, і написати відповідну заяву. У деяких містах і громадах є можливість записатись до школи онлайн.

До цієї заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу; медична довідка про результати обов’язкового медичного профогляду; за наявності — документ про відповідну освіту.

Для зарахування дитини довідка про статус внутрішньо переміщеної особи не є обов’язковою, але діти-переселенці з офіційною реєстрацією зараховуються першочергово. Зарахування до школи може відбуватись без документів про те, де навчалась дитина, і навіть без свідоцтва про народження. Термінів прийому документів на перехід до нової школи немає, подавати їх можна і серед навчального року. Процедура в такому разі не змінюється.

Крім цього, Сергій Сличко підкреслив, що незалежно від того, у яке місце ви приїхали і звідки, є загальні обов’язкові правила для всіх шкіл, які також варто знати.

 

«Для того, щоб зарахування або перехід дитини в іншу школу були максимально швидкими, рекомендую знати деякі права, передбачені законодавством: тестування або екзамени для зарахування дитини в перший клас звичайної школи заборонені. Винятки можуть бути в мистецьких чи спортивних школах. Батьки мають право записати дитину в будь-яку школу, яка їм підходить. Але варто знати, що зараховують спочатку дітей за місцем реєстрації, а на вільні місця — усіх інших; при подачі документів для того, щоб виключити появу в подальшому проблем, варто зробити копію заяви і попросити людину, яка приймала документи, поставити дату й підпис. Можна і сфотографувати оригінал заяви, де буде видно її реєстраційний номер», — розповів голова громадської організації.

Також він повідомив, що є декілька категорій дітей, які мають пріоритетне право зарахування: діти, у яких старший брат чи сестра навчаються в цій же школі, діти, у яких батьки працюють у школі, випускники дошкільних закладів, якщо вони є частиною школи, та офіційно зареєстровані переселенці.

Якщо виникають проблеми через неправомірні дії при зарахуванні або переході в іншу школу, можете звернутися з онлайн-скаргою через сайт Міністерства освіти і науки України або освітнього омбудсмена.

Більше корисної інформації можна отримати на каналі “Нова перемога блог Сергія Сличка”.

Партнерський матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube