У вівторок, 28 травня, у Дніпро завітав не ревізор, а народний депутат Микола Тищенко. Він з’явився на проспекті Дмитра Яворницького, біля пам’ятника Слави. Тищенко назвав місто «клоакою шахрайських ботоферм». Він запевнив, що шукає незаконні кол-центри, які ошукують українців, у тому числі – військових та родичів загиблих Захисників. До будівлі з однією із «шахрайських ботоферм» депутат і викликав поліцію для проведення слідчих дій.
Згодом Тищенко виклав 6-хвилинне відео, в якому звернувся до очільників поліції та прокуратури Дніпропетровської області. Нардеп перелічив 44 адреси, за якими ніби то у Дніпрі розміщуються «офісники», - повідомляє Інформатор.
Навіть якщо опустити той факт, що деякі перелічені Тищенком топоніми давно перейменовані (Байкальської, Гагаріна та Малиновського у Дніпрі давно нема), а з деякими нардеп не зміг впоратись (Фарба, а не Фабра, Пастора, а не Пастера, Яворницький же став Яворицьким, а Слобожанський проспект – вулицею Слобожанською), то запитання до публічного звернення нардепа все одно виникають.
На початку відеозапису Тищенко звертається до голови Дніпропетровської обласної прокуратури Сергія Віталійовича Біжко – він зачитує заяву про вчинення кримінального правопорушення (стаття 214 Кримінального процесуального кодексу України – початок досудового розслідування). Далі він перелічує 44 адреси, за якими у Дніпрі ніби «працюють шахрайські ботоферми задля заволодіння грошовими коштам наших громадян, родин військових». Тищенко каже, що це звернення народного депутата та заява до правоохоронців.
Наприкінці відео Тищенко показує екран смартфона, з якого зачитував адреси «офісників», із заявою на ім’я головного прокурора області. Щоправда, і тут є декілька «нюансів». У «шапці» вказано, що документ адресований саме керівнику Дніпропетровської обласної прокуратури Біжко С. В. Проте текст починається із звернення «Шановний пане Геннадію». Про кого йде мова – відомо, напевно, лише Миколі Тищенку. Далі ж у тексті нардеп вказує, що до нього, як до голови МДО «Тимчасова слідча комісія Нацресурс» надійшло повідомлення від небайдужих громадян з приводу того, що у м. Львів активно працює мережа шахрайських «call-центрів» та російських ботоферм, що спеціалізуються на отриманні грошових коштів громадян України та ЄС незаконним шляхом. За даними депутата, мережа налічує більше 100 тисяч шахраїв, із них 82 тисячі – чоловіки віком від 25 до 50 років, які, ймовірно, не стоять на військовому обліку та, можливо, ухиляються від військової служби.
Інформатор підтримує нардепа у тому, що з шахраями потрібно боротися. Проте виникає запитання, до чого тут військовий облік, чому у заяві йдеться про місто Львів, якщо до цього Тищенко розповідав про 44 «офіси» у Дніпрі, та хто такий Геннадій, до якого звертався Тищенко?
У середу, 29 травня, Тищенко пішов ще далі. Він звинуватив керівника Управління стратегічних розслідувань ГУНП Дніпропетровської області Віктора Діденка у тому, що він ніби то «покриває» ці шахрайські офіси по місту. Ніяких доказів, окрім «надійшла інформація», Тищенко не навів.
«Мені дуже гидко та прикро, що місто-герой Дніпро зробили центром шахрайства та корупції. Офіційно звернувся до керівника внутрішньої безпеки ДСР та до Генерального прокурора з вимогою провести службове розслідування з цього приводу», - написав депутат.
Як зазначає Інформатор Україна, раніше в Інтернеті з’явилися аудіозаписи, на яких, як стверджують анонімні Telegram-канали, нібито зафіксовано розмову Миколи Тищенка зі своїм помічником. Там людина із голосом, схожим на голос нардепа, скаржиться на фінансові труднощі та пропонує свої послуги з «віджиму» бізнесу нелегальних call-центрів. Та пропонує залучати правоохоронців і звинувачувати організаторів у співпраці з ФСБ для створення більшого резонансу.
Більшість розмов на так званих "плівках Тищенка" стосується його особистої вигоди. Людина із записів вимагає або одноразової виплати, або частки від нелегального бізнесу, а також коштів на охорону та автомобіль. Також згадується, що кол-центри, які не можна чіпати, належать певній особі, та обговорюється, як сприяти процвітанню "потрібних кол-центрів" та з ким познайомити їхніх "господарів".
Сам Тищенко після появи записів, зазначав, що це – фейк, створений із використанням нейромереж. Начебто його репутацію намагаються спаплюжити саме власники «офісів».
Раніше ми писали, що у Дніпрі на проспекті Героїв затримували неадекватного чоловіка. Окрім того, у Дніпрі на проспекті Дмитра Яворницького 37-річний чоловік побив 4 жінок, його затримали. Розповідали ми й про те, що у Синельниковому чоловік з ножем напав на працівника ТЦК, його затримали поліцейські.