Як не стати жертвою аферистів: корисні поради від поліцейських

Як не стати жертвою аферистів: корисні поради від поліцейських
Популярні методи аферистів

Багато людей стають жертвою шахраїв. Це трапляється з різних причин, однак найчастіше це недостатня інформованість населення про популярні схеми аферистів. Аби не дати ввести себе в оману поліцейські радять користуватися простими, але дієвими порадами. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Дніпровського районного управління поліції

Зазвичай аферисти використовують у своєму арсеналі наступні методи:

  • “виграш призів” (телефонують або надсилають СМС, що ви виграли цінний приз);
  • “ваш родич у біді” (повідомляють, що ваш родич потрапив у біду);
  • “соціальні виплати під час війни” (“Благодійний фонд” надає допомогу, але просить ваші персональні дані. Не поспішайте надавати особисту інформацію);
  • дзвінки від імені представників банків” (просять надати пін-код або іншу персональну інформацію);
  • “грошова реформа” (міняють гроші на папірці під виглядом “реформи”);;
  • продаж дешевих товарів “з руки в руки” (незнайомі люди просять купити у них товар).. 

Окрім того, у шахраїв користуються популярністю продаж неіснуючих товарів в інтернеті. При цьому зловмисники роблять усе, щоби максимально замаскуватися під справжніх продавців товарів — роблять якісні фото, оперативно відповідають на повідомлення потенційних клієнтів, консультують та допомагають обрати потрібний товар. 

Однак найцікавіша частина починається тоді, коли вам пропонують здійснити повну передплату. У випадку, якщо ви не погоджуєтеся, часто  ідуть «на поступки» і пропонують часткову оплату товару. 

 Після того, як ви домовилися про доставку і здійснили повну чи часткову оплату, шахраї повідомляють, що потрібного товару немає. При цьому запевняють, що вони готові повернути кошти: і для цього  потрібно авторизуватися на сайті інтернет-магазину та ввести всі реквізити своєї картки. Як тільки вони отримали ці дані, одразу  привласнюють усі гроші з вашої  банківської картки. Щоб убезпечити себе: 

  • обирайте післяплату.  
  • остерігайтеся онлайн-магазинів, які пропонують товари за цінами, значно нижчими, ніж в інших магазинах  
  • не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах. 

Також ви можете перевірити, чи безпечний сайт за допомогою сервісу від Кіберполіції або на сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink. Проте пам’ятайте, що схема омани може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому не зайвим буде здійснюйте також власну перевірку. Наприклад, почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи Інтернет-магазину.

Якщо, підозрюєте, що вас намагаються ошукати — не зволікайте, звертайтесь до найближчого відділу поліції або телефонуйте на лінію “102”. 

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області активізувалися “грошові реформатори”. Також ми писали, що в Україні поліція викрила групу інтернет-шахраїв, які привласнили понад 2 мільйони гривень. Раніше ми писали, що у Дніпропетровській області підліток вкрав у сусіда мільйон гривень за загибель військового та спустив всі гроші на азартні ігри.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube