Поки ваш транспортний засіб на гарантії, ви зазвичай не хвилюєтеся про те, як замінити моторне мастило. Відповідальність це лежить на сервісному центрі. А ось після закінчення гарантійного терміну у автомобіліста виникає питання - який продукт краще вибрати, щоб і не за всі гроші світу, і пристойної якості, і підтримував ефективну та довгу роботу вашої конячки.
Якщо ви раніше не стикалися з підбором моторного мастила або хочете розбиратися в цій темі краще читайте наш матеріал.
Насправді ця рідина має масу функцій, від неї залежить стабільна робота автомобіля. Зокрема, саме мастило відповідає за охолодження та очищення деталей двигуна, забезпечує їх змащення та захищає від корозії. Тобто, від вибору мастила залежить, наскільки стабільно працюватиме двигун, чи витримає він екстремальні навантаження і як довго прослужать вам вузли агрегатів.
Ідеальний варіант - у виборі керуватися підказками, які вказані в посібнику з експлуатації вашого автомобіля. Крім переліку вимог, там можуть бути вказані навіть конкретні бренди та характеристики олії. Якщо такий метод вам не підходить, то доведеться розібратися в деяких технічних деталях. Нижче представляємо чекліст, на що необхідно звертати увагу при підборі свого ідеального моторного мастила.
За складом змащувальні речовини діляться кілька типів. Серед них виділяють:
Кожен із видів підходить за певних умов, тому розглянемо коротко особливості кожного.
Мінеральне моторне мастило — найпоширеніший варіант, через його бюджетність. Підходить переважно для старих двигунів. Температурний діапазон застосування такої речовини становить від мінус 15 до плюс 40 градусів за Цельсієм. Має й свої нюанси — швидко окислюється у процесі застосування, отже, потребує більш частої заміни. Якщо згаяти момент, буде негативно впливати на роботу двигуна.
Синтетичне, своєю чергою, відрізняється хорошими експлуатаційними властивостями, не так піддається окисленню, тобто практично не змінюється під час використання. Зручно у використанні при температурі від мінус 30 до плюс 40 і вище градусів Цельсія. З мінусів — вищу ціну, порівняно з іншими типами.
Існує ще такий собі компромісний варіант - напівсинтетичне моторне мастило. "Проміжок" між двома попередніми варіантами: дешевше синтетичного, але краще мінерального.
В'язкість - це характеристика олії, яка прямо впливає на роботу двигуна та його захист від надмірного нагрівання. Саме на ступені в'язкості засновано поділ змащувальної речовини на зимове та літнє. У маркуванні олії в'язкість позначається як SAE.
Для тих, у кого фізика — не найсильніша сторона, роз'яснимо докладніше. Для літа і високих температур краще вибирати масло з більшою в'язкістю - воно ефективніше захистить двигун від перегріву. Відповідно, для зими більше підходять олії зі зниженою густотою.
В'язкість масла та його температурний режим позначається у маркуванні. Нехай вас не лякає набір незрозумілих літер та цифр, насправді все доволі просто.
Літерою W у маркуванні позначається зима, тобто winter з англійської. Перед W вказують цифру, яка позначає температурний режим використання олії. Чим менше ця цифра — тим нижче температури, для яких підходить ця рідина, що змащує. Після літери W вказано ступінь в'язкості.
Рекламний матеріал