Закон не зобов’язує жінку, яка розірвала шлюб, повертати дівоче прізвище. Так само він не забороняє залишатися з прізвищем колишнього чоловіка. Якщо розірвання шлюбу відбувається через суд, треба обов’язково вказати про намір відновити дошлюбне прізвище у позовній заяві (якщо подає жінка) або окремій заяві до суду (якщо позов подав чоловік).
Тоді суд у рішенні вкаже про повернення дошлюбного прізвища. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
У разі розірвання шлюбу в органах ДРАЦС питання відновлення дошлюбного прізвища вирішують при державному розірванні шлюбу.
Для зміни прізвища треба звернутись до ДРАЦС за місцем проживання з:
Після державної реєстрації зміни прізвища у паспорті роблять відмітку, що він підлягає обміну протягом місяці (при наявності паспорта-книжечки).
Щоб отримати паспорт громадянина України у разі зміни прізвища, можна звернутись із заявою до будь-якого територіального підрозділу Державної міграційної служби або ЦНАПу.
Для обміну паспорта заявник подає:
Нагадаємо, раніше ми писали, що Дніпропетровська область – серед лідерів за кількістю шлюбів. Також читайте, чи можна стягнути додаткові витрати на дитину після розлучення. Крім цього, Інформатор повідомляв, чи можна у новому документі залишити старе написання прізвища або імені.