В Україні зберігається дефіцит електроенергії. Це пов’язано з ворожими обстрілами об’єктів енергетики. Аби уникнути масштабної аварії, “Укренерго” має збалансувати рівень споживання до рівня наявної енергії в системі. Звідси й розраховують кількість черг, які мають відключити обленерго в кожному регіоні. Однак є споживачі, яким вимкнути світла не можна.
Це об’єкти критичної інфраструктури. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію компанії.
“У кожній області всі ці споживачі, яких можна відключити, розбиті на 6 приблизно рівних груп, які називаються черги. І ми бачимо, який дефіцит складається, наприклад, завтра і ми чітко знаємо, скільки черг у кожній області потрібно відключити для того, щоб цей баланс зберігався. І кожній області ми даємо одну і ту ж команду, на ту ж саму кількість черг або груп споживачів, які в тій чи іншій області необхідно відключити”, — сказав голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
При цьому тривалість черги, яку чергу споживачів відключити наразі, коли перемикнути на іншу чергу — вирішує обленерго у кожному регіоні. “Укренерго” лише дає вказівку, яку кількість черг мають відключити. Так, якщо застосовують одну чергу графіків вимкнення світла — це 4 години обмежень на добу. Дві черги — 8 годин, три черги — 12 годин, чотири черги — понад 12 годин.
“Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у вас сумарно буде 12 годин без світла. Якщо, наприклад, три черги відключень діють декілька годин, то для енергетиків це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період. Але ще раз підкреслюємо: тривалість черги та її переключення – визначають обленерго у кожній області”, — йдеться у повідомленні “Укренерго”.
Дізнатися свій графік погодинних вимкнень світла ви можете на офіційних сайтах обленерго у вашій області або їхніх сторінках у соцмережах.
Нагадаємо, чи адаптувались дніпряни до довготривалих відключень світла. Також читайте, що в “Укренерго” роз’яснили, від чого залежить тривалість відключень електроенергії. Писали ми й про те, що стало відомо, чому у Дніпрі та області графіки відключення світла стали жорсткішими.