Загроза чи російська ІПСО: в Telegram поширюють погрози влаштувати у школах Дніпра “колумбайн”

Загроза чи російська ІПСО: в Telegram поширюють погрози влаштувати у школах Дніпра “колумбайн”
Такі заяви мають на меті створити паніку серед мешканців міста

6 березня у Telegram-каналах почали поширювати погрози, що у Дніпрі плануються збройні напади на заклади освіти. Пізніше Telegram-канал, який розповсюджував ці повідомлення, заблокували. Наразі Кіберполіція проводить перевірку. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу департаменту гуманітарної політики міськради Дніпра

У департаменті зазначили, що такі заяви мають на меті створити паніку серед мешканців міста. Оскільки “подібні повідомлення є частиною інформаційно-психологічних операцій (ІПСО)” ворога. 

"Зловмисники навіть називають конкретні заклади освіти, намагаючись посіяти страх і недовіру.Кіберполіція вже проводить перевірку, встановлюючи осіб, причетних до поширення неправдивої інформації. Закликаємо всіх зберігати спокій та дотримуватися інформаційної гігієни. Не піддавайтеся на провокації та довіряйте лише офіційним джерелам”, — написано в департаменті гуманітарної політики міськради Дніпра. 

Ось такі публікації поширювалися в соцммережах
Ось такі публікації поширювалися в соцммережах
Коментар Гумдеп щодо погроз у Дніпрі
Коментар Гумдеп щодо загрози навчальникам закладам Дніпра

Що таке "Колумбайн" і звідки походить термін? 

Ці трагічні явища походять зі Сполучених Штатів Америки, які потім почали траплятися локально в різних країнах світу. "Колумбайн" - саме називалася школа в Америці у Колорадо, де в 1999 році трапився один із найгучніших випадків стрілянини у школах (school shooting). 

Тоді у квітні 1999 року двоє підлітків, використовуючи вогнепальну зброю та вибухівку, вбили 12 учнів та вчителя цієї школи. Потім обоє наклали на себе руки. Після цього у Штатах подібні трагічні випадки траплялися декілька разів. 

Людей, які намагалися копіювати поведінку вбивць у "Колумбайні", в Інтернеті прозвали "колумбайнери". Останній гучний випадок "скулшутингу" трапився у 2018 році у Керчі на тимчасово окупованій території України. 

Тоді 18-річний студент Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков підірвав у своєму навчальному закладі вибуховий пристрій, а потім влаштував стрілянину. У нападі загинуло понад 20 людей, понад пів сотні — отримали поранення, в тому числі дуже важкі.

Нагадаємо, що у СБУ попередили, що ворог поширює фейки в соцмережах про протестні настрої серед українців. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в мережі розмістили фейк про те, що на ЧАЕС станеться викид радіації. Також читайте, що ворог запустив фейк про те, що у Кривому Розі під час ракетного удару начебто загинув інструктор F-16.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube